چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۹ - ۱۲:۱۴ 170275

استاندار اردبیل گفت: بانک‌های عامل استان در اعطای تسهیلات کرونا با مردم همکاری خوبی داشته‌اند و عملکرد اکثر این بانک‌ها رضایت‌بخش است.

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

اکبر بهنام جو

 

اکبر بهنام‌جو در هشتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اظهار کرد: ۱۵ بانک مسوولیت پرداخت تسهیلات کرونا را بر عهده دارند و تا پایان آخر آبان ماه تمام پرونده‌هایی که درخواست وام کرده‌اند باید تعیین تکلیف شوند.

وی افزود: بیش از ۶۰درصد درخواست کننده های تسهیلات کرونا رانندگان تاکسی هستند.

استاندار اردبیل بیان داشت: تا به حال ۱۳ هزار و ۲۰۰ مورد فرم درخواست وام پر کرده‌اند که از این میزان ۸ هزار نفر وام خود را با ۱۲درصد دریافت کرده و مابقی نیز باید تا پایان این ماه تعیین تکلیف کنند.

بهنام‌جو تصریح کرد: یک هزار و ۸۰۰ نفر سهمیه برای استان جهت استفاده از یارانه دستمزد در نظر گرفته شده که افرادی که در واحدهای گردشگری، صنعت و کشاورزی آسیب‌دیده اند و در حال حاضر بیکار هستند، چنانچه در واحد دیگری شاغل شوند، وزارت کار یک سوم حقوق یارانه دستمزد آنها را یک سال پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: در اعطای تسهیلات مشاغل خانگی نیز بانک‌های عامل توسعه و تعاون و رفاه کارگران باید نهایت تلاش خود را انجام دهند تا جذب حداکثر تسهیلات اتفاق بیافتد.

حوزه‌های کشاورزی، ارشاد، گردشگری و صنعت را جزو ردیف‌های تسهیلات مشاغل خانگی است

استاندار اردبیل حوزه‌های کشاورزی، ارشاد، گردشگری و صنعت را جزو ردیف‌های تسهیلات مشاغل خانگی برشمرد و گفت: نزدیک ۵ میلیارد تومان به دو بانک عامل توسعه و تعاون و رفاه کارگران معرفی شده که باید با کاهش

بروکراسی اداری پرداخت شود.

رییس شورای اشتغال استان با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی مردم بیش از همه چیز به امید نیاز دارند، تشریح کرد: عملکرد شفاف و ایجاد اشتغال‌زایی در بخش خصوصی و دولتی در دل مردم امید ایجاد می‌کند و این مهم با همکاری و دلسوزی و وحدت امکان‌پذیر است.

بهنام‌جو گفت: اشتغال و راستی‌آزمایی شهرستان‌ها با محوریت فرمانداری‌ها انجام شود و با هماهنگی و همکاری ستاد اشتغال و سایت رصد در راست‌آزمایی اشتغال استان، آمار واحدی برای شفافیت موضوع ارایه شود.

گفتنی است؛ در این جلسه تعدادی از اعضا عملکرد و مشکلات موجود در حیطه وظیفه خود را تشریح کردند.

https://etebarenovin.ir/170275

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *