یکشنبه، ۱۸ آبان ۹۹ - ۰۳:۵۶ 171064

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در استان اردبیل تاکنون بعد از سه مرحله، ۱۳ هزار و ۲۴۵ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۹ هزار و ۲۴۷ نفر فقط از شهر اردبیل است.

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

اسکلت مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در تشریح آخرین وضعیت پرونده‌های خانه سازی در اردبیل به اتمام پروژه مسکن مهر اشاره کرد و گفت: پرونده ساخت ۴۱ هزار و ۳۷۸ واحد مسکن مهر که سهمیه استان اردبیل است، خاتمه یافته و آخرین واحدهای باقی مانده نیز به بهره برداری رسید.

محبوب حیدری با اشاره به انکه وعده ما برای تکمیل مسکن مهر محقق شده است، تصریح کرد: بخشی از مسکن مهر بر عهده راه و شهرسازی گذاشته شده بود که این بخش به صورت کامل تکمیل و تحویل شده است و هم اکنون تمرکز ما بر روی اجرای طرح اقدام ملی مسکن است.

به گفته حیدری در نیمه نخست سال ساماندهی عرصه مسکن برای ۵۰۰ مورد انجام شده است.

وی افزود: طرح اقدام ملی مسکن طی دو سال اخیر مطرح شده و در استان اردبیل تاکنون بعد از سه مرحله، ۱۳ هزار و ۲۴۵ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۹ هزار و ۲۴۷ نفر فقط از شهر اردبیل است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: از این تعداد ۵ هزار و ۹۱۵ نفر از کل استان و ۳ هزار و ۲۸۰ نفر از شهر اردبیل حائز شرایط بودند و وضعیت پرونده ۳ هزار و ۳۹۱ نفر در استان و ۲ هزار و ۹۶۵ نفر در اردبیل به تائید رسیده است.

به گفته حیدری با وجود اینکه عملیات ساخت ۵۴۰ واحد مسکن آغاز شده و زمین ۱۳۵۰ واحد به تعاونی‌ها واگذار شده تا عملیات اجرایی آغاز شود، اما تلاش اداره کل تخصیص زمین برای تمامی متقاضیان است.

مسکن

 

وی به واگذاری احداث ۵۴۰ واحد از مسکن اقدام ملی به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اشاره کرد و گفت: در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت تامین زمین بر عهده راه و شهرسازی و ساخت بر عهده بنیاد مسکن و در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت راه و شهرسازی(شهر اردبیل) متولی ساخت و تامین زمین است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به اینکه در هیچ یک از شهرها به غیر از سرعین مشگین شهر و نیر مشکل زمین نداشتیم، افزود: در این سه شهر نیز مشکل تامین زمین حل و فصل شده است و پیگیر اخذ مجوز ثبت نام متقاضیان هستیم.

حیدری تاکید کرد: در طرح اقدام ملی زمین با مالکیت ۹۹ ساله در اختیار متقاضی قرار می گیرد و به عبارتی با تامین زمین کمک قابل توجهی به اقشار کم برخوردار خواهد شد تا بتوانند صاحب خانه شوند.

گفتگو: ونوس بهنود

https://etebarenovin.ir/171064

منبع تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.