پنجشنبه، ۲۲ آبان ۹۹ - ۱۰:۳۴ 171402

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت:‌ از محل سفر سال گذشته رئیس جمهور به استان اردبیل بیش از ۷۱۲ میلیارد تومان اعتبار به استان ابلاغ شده است.

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

داود شایقی

 

داود شایقی اظهار کرد: اواخر سال گذشته سفر رئیس جمهور به استان اردبیل اتفاق افتاد ولی به دلیل شرایط کرونا و مشکلات به وجود آمده توزیع اعتبارات سفر در سال ۹۹ انجام شده و ما به تدریج شاهد تخصیص و توزیع این اعتبارات برای پروژه‌های مصوب هستیم.

وی تصریح کرد: از محل سفر رئیس جمهور یک‌هزار و ۲۸ میلیارد تومان اعتبار به استان در نظر گرفته شده که ۸۹۶ میلیارد تومان آن منابع دولتی و ۱۳۲ میلیارد تومان از طریق صندوق توسعه ملی به استان اختصاص می‌یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در هشت ماهه امسال با پیگیری مستمر استاندار اردبیل و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان شاهد تخصیص و تأمین اعتبارات برای پروژه‌های مصوب سفر بودیم که در کنار آن بخشی از اعتبارات نیز مربوط به سفر نوبخت بوده که این کار نیز با اولویت در حال پیگیری است.

شایقی در ادامه افزود: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه ۲۶ مرداد امسال سفری را به استان داشتند که قبل از سفر ۳۱۲ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده بودند که در این سفر نیز ۸۱۹ میلیارد تومان برای پروژه‌های متعدد قول تخصیص و تأمین اعتبار دادند که در حال جذب این منابع هستیم.

 

راه آهن

 

وی خاطر نشان کرد: با همراهی مسئولان اجرایی و همچنین مجمع نمایندگان استان تلاش بر این است تا صد درصد اعتبارات سفر رئیس جمهور و همچنین صد درصد اعتبارات سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه در سال جهش تولید به استان اختصاص یابد تا روند توسعه‌ای را در این بخش شاهد باشیم.

تأمین اعتبار ۱۰۷۰ میلیارد تومانی برای راه آهن اردبیل

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل در مورد آخرین وضعیت راه آهن اردبیل خاطر نشان کرد: این پروژه در قطعات مختلف با تاکید مسئولان کشوری و استانی در حال انجام است و به صورت روزانه روند اجرایی آن رصد می‌شود.

شایقی بیان کرد:‌ در سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به صراحت اعلام شد که پروژه راه آهن اردبیل هیچ محدودیت اعتباری ندارد و اگر توقفی در اجرای آن رخ بدهد، مشکل مالی نیست.

وی ادامه داد: برای راه آهن اردبیل امسال یک‌هزار و ۷۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که ۷۵۰ میلیارد تومان آن از منابع بانک ملی و مابقی نیز اعتبارات دولتی است.

 

پروژه عمرانی

 

شایقی اضافه کرد: برای تکمیل راه آهن اردبیل تاکنون ۴۰۰ میلیارد تومان از ابتدای امسال توزیع منابع انجام شده و قرار است بانک ملی قسط آخر خود را نیز پرداخت کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: تلاش بر این است تا پروژه راه آهن اردبیل در شهریورماه سال آینده تکمیل و راه‌اندازی شود که در این زمینه سعی و تلاش بر جذب اعتبارات بیشتر است.

وی گفت:‌ صد درصد اعتبارات سالجاری برای راه آهن اردبیل تأمین خواهد شد و هیچ مشکلی در فرآیند اجرای آن وجود ندارد.

شایقی افزود: اگر افزایش قیمتی نیز رخ دهد، تفاوت قیمت را به عنوان تعدیل در بودجه سالانه در نظر گرفته شده و به حساب پیمانکاران پرداخت خواهیم کرد.

تزریق ۸۰ میلیارد تومان اعتبار دولتی برای تکمیل پل قدس اردبیل

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل خاطر نشان کرد: در سفر رئیس جمهور و همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه مصوب شد تا برای تکمیل پل قدس منابع دولتی تأمین شود.

 

پروژه عمرانی

 

وی بیان کرد:‌ در یک مرحله ۳۵ میلیارد تومان و در مرحله دوم ۴۵ میلیارد تومان منابع دولتی برای این پروژه با تخصیص صد درصدی تأمین شده است.

شایقی اضافه کرد: با تزریق ۸۰ میلیارد تومان دولتی و تلاشی که شهرداری و پیمانکار انجام می‌دهد، ‌امیدواریم فاز اول این پروژه دهه فجر تکمیل و راه‌اندازی شود.

وی در ادامه اظهار کرد: تأمین این اعتبارات می‌تواند تحولی را در این پروژه شهری به وجود آورده و زمینه تردد راحت و ایمن اهالی را در این مسیر به وجود آورد.

https://etebarenovin.ir/171402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *