شنبه، ۲۴ آبان ۹۹ - ۰۷:۰۳ 171614

طی دو سال اخیر فعالیت شهروندان اردبیلی در بازار بورس با افزایش همراه بوده و با این‌وجود همچنان دیده می‌شود که گروهی فقط به بهانه سود آفرینی و بدون اطلاع از بازار بورس وارد آن شده‌اند.

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

بورس

مدیر بورس منطقه‌ای استان اردبیل گفت: برخی می‌خواهند در کوتاه‌مدت سود کلان در بورس به جیب بزنند و وقتی ناامید می‌شوند، می‌گویند فعالیت بورسی زیان ده است.

میر محمد موسوی در گفتگو با بازار اظهار کرد: در تمام دنیا بازار بورس همراه با ریسک است و کسی که وارد چنین بازاری می‌شود باید ریسک آن را بپذیرد. این‌طور نیست که شما در کوتاه‌مدت منتظر سود کلان شوید و اگر موفقیت حاصل نشد بگویید بورس زیان ده است.

برخی می خواهند در کوتاه مدت در بورس سود کنند

وی افزود: در استان اردبیل شاهد چنین تعاریفی از بورس هستیم که گروهی می‌خواهند با آزمون‌وخطا و در کوتاه‌مدت سودی به جیب بزنند و این در حالی است که نباید در بورس روی سود و زیان کوتاه‌مدت حساب کرد و افرادی که وارد این بازار می‌شوند باید به دنبال سود بلندمدت باشند و با چند بار زیان، ناامید و دل‌زده نشوند.

مدیر بورس منطقه‌ای استان اردبیل در خصوص التهابات بورس و تصور بسیاری از افراد که زیان ده شده‌اند، تأکید کرد: به‌ویژه افرادی که سهام بنیادی خریده‌اند نباید گمان کنند زیان کرده‌اند و حداقل یک بازه یک تا دو ساله را باید برای دست‌یابی به سود در نظر بگیرند.

بورس

به گفته موسوی نوسانات جزو ذات بازار است و بورس ایران و سایر مناطق هم از این قاعده مستثنا نیست. هیچ‌چیز در بازار بورس تضمین‌شده نیست و نه دولت و نه هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند تضمینی ارائه کند که فرد وارد شده به بازار همواره سود خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا دولت سرمایه مردم را به سمت بازار بورس هدایت کرد و در انتها گروهی زیان کردند، افزود: دولت هیچ‌گاه حضور شانسی و بدون اطلاع در بازار بورس را توصیه نکرده است.

دارا یکم با هدف کاهش ریسک در بورس عرضه شد

به گفته مدیر بورس منطقه‌ای استان اردبیل دولت برای سود آفرینی سهام‌داران، صندوق‌های یکم را مطرح کرد و برای افرادی که هیچ اطلاعاتی از بازار بورس ندارند، حضور در صندوق‌ها بهترین گزینه پیشنهادی است تا میزان ریسک به حداقل کاهش یابد. به تجربه هم دیده می‌شود افرادی که در صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، زیانی نداشته‌اند.

بورس

وی همچنین در خصوص رفتار مردم اردبیل در بورس اضافه کرد: بارها و بارها تأکید کرده‌ایم که مردم با آگاهی و اطلاع وارد بازار بورس شوند اما همچنان برخی افراد با ریسک و بدون اطلاعات اولیه به بورس قدم گذاشته‌اند و ممکن است به دلیل همین بی‌اطلاعی نیز دچار خسران شوند.

وی متذکر شد: طی دو سال اخیر فعالیت شهروندان اردبیلی در بازار بورس با افزایش همراه بوده و با این‌وجود همچنان دیده می‌شود که گروهی فقط به بهانه سود آفرینی و بدون اطلاع از بازار بورس وارد آن شده‌اند.

مدیر بورس منطقه‌ای استان اردبیل تأکید کرد: هرچند مشارکت در بورس پویایی اقتصادی و بازار یک منطقه را به دنبال دارد اما هر فرد مشارکت‌کننده باید آگاه باشد که نه‌تنها در سود مشارکت دارد بلکه در هنگام فعالیت در بورس باید ریسک‌پذیر باشد.

https://etebarenovin.ir/171614

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.