• سه‌شنبه 27 آبان 1399 :: 11:21

کلیم‌الله وثوقی بیان کرد: راه ۵۸ درصد از روستاهای استان آسفالت است، اما به علت پر جمعیت بودن این روستاها، ۹۵ درصد خانوارهای روستایی استان تحت پوشش جاده‌های آسفالته هستند.

جاده بزرگراه

 

عضو شورای اداریاستان اردبیل بهسازی، مرمت، شن‌ریزی و آسفالت راه‌های روستایی را از اولویت‌های اداره کل راهداری برشمرد و اظهارداشت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته راه روستاهای بالای ۵۰ و ۲۰ خانوار در استان اردبیل مرمت و آسفالت خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه امسال در “قالب طرح ملی ابرار” ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان اردبیل بهسازی و آسفالت خواهد شد، گفت: از این مقدار راه روستایی تاکنون ۴۰ کیلومتر بهسازی، مرمت، شن‌ریزی و آسفالت شده و مابقی نیز تا پایان سال آسفالت خواهد شد.

وی اضافه کرد: اجرای طرح ابرار در استان تاثیر قابل‌توجهی در ارتقای ایمنی، کاهش تلفات رانندگی و تسهیل جابجایی بار و مسافر روستایی دارد.

 

جاده

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به مزایای استفاده از آسفالت سرد ادامه داد: برای نخستین بار در استان آسفالت سرد تولید و جاده ها مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وثوقی با اشاره به کاهش هزینه‌ها و اجرای آسان‌تر آسفالت سرد، گفت: آسفالت سرد از اختلاط سنگدانه‌ها با قیرهای محلول یا قیرآبه‌ها در دمای محیط تهیه و در همین دما پخش و متراکم می‌شود و می‌توان آن را در مسافت‌های طولانی و زیاد حمل و سپس پخش کرد.

گفتنی است استان اردبیل 6 هزارو 373 راه دارد که از این میزان 180 کیلومتر بزرگراه ،707 کیلومتر راه اصلی ،700 کیلومتر راه فرعی و 4 هزارو 751 کیلومتر روستایی است که 2 هزارو 736 کیلومتر آن آسفالته و 2 هزارو 15 کیلومتر شوسه و خاکی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *