سه شنبه، ۲۷ آبان ۹۹ - ۱۲:۳۴ 171877

یکی از اصول مهم انتقاد، صداقت و روراستی است. اگر زن و شوهر از علاقه همدیگر اطمینان داشته باشند و پایبندی هر یک به زندگی مشترک برای هم ثابت شده باشد، برای حفظ و تحکیم زندگی از هیچ تلاشی فرو گذاری نمی کنند.

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

رابطه جنسی همسر

بهترین زمان و نحوه ی انتقاد از همسر

یکی از مهمترین مهارت هایی که باید هر فرد متاهل در زندگی مشترک بداند، روش صحیح انتقاد از همسر است. در همه زندگی های زناشویی و در همه جوامع بشری موقعیت هایی ایجاد می شود که مردان و زنان از عملکرد همسر خود راضی نمی باشند و نسبت به یکدیگر انتقاد می کنند.

انتقاد از همسر

اما چگونه باید از همسر انتقاد کرد که هم تاثیر لازم را داشته باشد و هم اینکه به تعادل روانی زندگی مشترک آسیبی وارد نکند؟ در این بخش با اصول درست انتقاد از همسر در زندگی مشترک آشنا می شوید.

چگونه از همسرمان انتقاد کنیم که موثر باشد؟

انتقاد در زمان و مکان مناسب

عشق جوانان ازدواج کرده

اگر می خواهید که همسرتان را مورد اتقاد قرار دهید در زمان و مکان مناسبی با او صحبت کنید. به طور مثال زمانی که همسرتان به هردلیلی عصبانی است، نباید از او انتقاد کنید، باید صبر کنید تا آرام شود و آن گاه نقد خود را بگوئید تا موثر واقع شود. علاوه براین نباید از همسرتان در حضور دیگران انتقاد کنید زیرا نه تنها موثر نیست بلکه می تواند منجر به ناراحتی و عصبانیت او شود.

گفتن عیوب یکدیگر

فردی که عیوب همسرش را تذکر می دهد بسیار محبوب است زیرا گفتن معایب یکی از راههای ابراز نیت خالص است، از سوی دیگر فردی که به هردلیلی از ابراز عیوب همسر خود خودداری می کند ناخودآگاه در مسیر دشمنی با همسر خود گام برمی دارد.

انتخاب واژگان مناسب

ازدواج

هنگام انتقاد از واژگان مناسبی استفاده کنید که حالت تهاجمی نداشته باشد. انتقاد شما باید در مورد رفتار همسرتان باشد و نباید شخصیت او را زیر سوال ببرید. به طور مثال اگر همسرتتان منظم نیست به ان نگوئید که چقدر شلخته هستی، به جای بگوئید که وقتی به خانه میایی لباس های خود را روی تخت یا مبل نزار و اونها رو در کمد آویزان کن و یا بریز تو ماشین لباسشوئی.

بسیاری از زوج ها از کاربرد دقیق کلمات «همیشه» و «هرگز» اطلاع کافی ندارند. این کلمات یکی از موانع بزرگ برای برقراری ارتباط سالم میان زوج ها است. نباید یک رفتار اشتباه را به تمام رفتار و شخصیت او تعمیم دهید زیرا آسیب زیادی بخ سلامت خانواده وارد می کنید.

عدم سر زنش یکدیگر

برخی افراد برای مقصر نشان دادن همدیگر، تلاش می کنند، در حالی که هیچ کس کامل نیست و تمایلی به سرزنش شدن ندارد. هنگامی که همسرتان شما را سرزنش می کند در صورت تداوم این رفتار به مرور در لاک دفاعی فرو رفته و دیگر توانایی برقراری ارتباط سالم را نخواهید داشت. تهدید و اهانت به رایطه زوج ها آسیب زیادی وارد می کند و حتی بیان آنها در قالب شوخی منجر به واکنش های خشمگین طرف مقابل می شود.

صداقت داشتن

دوستی کافی شاپ

یکی از اصول مهم انتقاد، صداقت و روراستی است. اگر زن و شوهر از علاقه همدیگر اطمینان داشته باشند و پایبندی هر یک به زندگی مشترک برای هم ثابت شده باشد، برای حفظ و تحکیم زندگی از هیچ تلاشی فرو گذاری نمی کنند. بنابراین پذیرای انتقاد در هر زمینه ای اعم از رفتاری، اخلاقی، جنسی و غیره هستند. این نوع انتقاد بیشتر به معنای تلاش برای تفاهم و رضایت مندی بیشتر تعبیر می شود. البته زن و شوهر نباید از انتقاد خود منظوری به غیر از بهبود کیفیت زندگی و روابط زناشویی داشته باشند.

https://etebarenovin.ir/171877

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.