سه شنبه، ۲۷ آبان ۹۹ - ۱۲:۱۳ 171880

گاهی اوقات پیش می آید که استرس و خستگی شغلی باعث از بین رفتن اشتهای شما می شود که این اتفاق بیشتر بر ذهن و بدن تاثیر گذار خواهد بود . بنابراین غذای سالمی بخورید و حتی شده یک وعده غذای عالی برای خود تهیه کنید تا ذهن تان را برای چند ساعتی از کار دور کنید .

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

افسردگی و فشار کار

تخلیه استرس بعد از یک روز کاری سخت

فرقی ندارد که در محل کار سخت مشغول باشید یا در خانه کار کنید. در هر صورت ساعت های سخت کاری در هر دو جا برای بدن و ذهن خسته کننده و طاقت فرسا هستند . استرس و خستگی شغلی یکی از مهم ترین مشکلات و چالش های پیش روی هر حرفه ای است . اگر چه این اتفاق در بین مردم بسیار رایج است اما کنار آمدن با آن نیز بسیار دشوار خواهد بود .
هر کسی قادر به غلبه بر این فشار ها و اضطراب ناشی از کار نیست . با این حال در این قسمت از سبک زندگی و موفقیت نمناک راه هایی را برای تخلیه استرس بعد از یک روز کاری سخت به شما معرفی خواهیم کرد .

پیاده روی در طبیعت ترفند خوبیست

طبیعت درخت

یکی از مهم ترین کارها برای رهایی از استرس این است که ابتدا برای چند ساعت خود را از کاری که منجربه چنین خستگی شده است جدا کنید . همیشه یک استراحت تفریحی و لذت بردن از فعالیت های بیرون از منزل ( با توجه به این که در زمان های فعلی ویروس کرونا اقدامات احتیاطی بهداشتی بیشتری انجام می دهید ) انتخاب خوبی است. این فعالیت می تواند قدم زدن در طبیعت یا دویدن در پارک باشد که باعث سلامتی جسمی و روانی شما خواهد شد .

با خانواده ارتباط بیشتری داشته باشید

شادی خانواده

در حالی که در محل کار مشغول هستید و برای آینده و اهدافتان تلاش می کنید ، ممکن است از معاشرت و ارتباط با خانواده غافل شوید . برای تخلیه استرس لازم است با آن ها ارتباط برقرار کنید و زمان بیشتری را با آن ها سپری نمایید . پس فراموش نکنید که در پایان روز ، خانواده تان کسانی هستند که همیشه پشت و حامی شما می باشند .

با دوستان خود بیرون بروید

دوستی کافی شاپ

علاوه بر خانواده – که پشتوانه شما هستند – دوستان بزرگ ترین نعمت در زندگی هر فرد می باشند و پس از پایان یک روز سخت می توانید با آن ها احساس آرامش کنید . یک شام خوب یا بازی با آن ها نیز می تواند همان کار را انجام دهد .

به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید

وقتی زندگی احساس ناخوشایندی برایتان دارد و استرس و خستگی کاری رهایتان نمی کند ، موسیقی یک چیز سرگرم کننده است که می تواند احساس خوب را به شما برگرداند . این کار نه تنها می تواند حواس شما را تقویت کند بلکه می تواند کودک درون تان را نیز فعال کند . هر چقدر روزتان بد باشد، گوش دادن به موسیقی خوب و جذابیت آهنگ می تواند به شما کمک کند تا روحیه خود را بالا ببرید و به فردایی بهتر دست یابید .

غذای سالم بپزید و بخورید

غذای برنج ماهیچه

گاهی اوقات پیش می آید که استرس و خستگی شغلی باعث از بین رفتن اشتهای شما می شود که این اتفاق بیشتر بر ذهن و بدن تاثیر گذار خواهد بود . بنابراین غذای سالمی بخورید و حتی شده یک وعده غذای عالی برای خود تهیه کنید تا ذهن تان را برای چند ساعتی از کار دور کنید .

https://etebarenovin.ir/171880

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.