شنبه، ۰۸ آذر ۹۹ - ۱۱:۳۹ 172797

فرماندار شهرستان پارس آباد مغان گفت: ۱۰۰ درصد بذر مورد نیاز کشور برای تولید سورگوم در شهرستان پارس آباد تولید می‌شود.

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

گندم کشاورز

 

ابراهیم امامی در بازدید از مزارع و انبار بذر سورگوم، اظهار کرد: ۱۰۰درصد بذر مورد نیاز کشور برای تولید سورگوم در شهرستان پارس آباد تولید می‌شود.

وی افزود: توان تخصصی و ظرفیت آبی و خاکی شهرستان پارس آباد باعث شده بهترین بذرها برای توسعه و بهبود تولیدات گیاهی در این شهرستان تولید شود.

فرماندار شهرستان پارس آباد بیان کرد: ۳۵۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان پارس آباد به کشت سورگوم در شهرستان پارس آباد اختصاص دارد که از این سطح زیر کشت نزدیک به ۸۰۰ تن بذر استحصال و برای توزیع در سراسر کشور در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

امامی در ادامه در بازدید از کارخانه تولیدبذر ذرت و سویا در شهرستان پارس آباد نیز اظهار داشت: ۱۰۰ درصدبذر مورد نیاز سویای استان اردبیل و ۹۰ درصد بذر ذرت مورد کشور در شهرستان پارس‌آباد تولید می‌شود.

 

کشاورز

 

وی میزان ظرفیت تولید ذرت بذری شهرستان را ۱۱ هزار و پانصد تن عنوان کرد و گفت: برای تولید استاندارد و متناسب با رعایت پروتکل‌های تولید بذر، عملیات کشت در ۳ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی مرغوب شهرستان انجام شده است.

فرماندار شهرستان پارس آباد همچنین از تقویت زیرساخت‌های تولیدبذر شهرستان پارس آباد خبر داد و گفت: در سفر اخیر اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بر تقویت زیرساخت‌ها و همچنین متمرکز شدن برای تولید بذر در شهرستان پارس آباد به لحاظ داشتن شرایط خاص آب و هوایی تاکید شد.

 

https://etebarenovin.ir/172797

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.