پنجشنبه، ۱۳ آذر ۹۹ - ۰۰:۴۲ 173326

در آبان‌ماه ۱۳۹۹ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (١٠٠=١٣٩۵) به ۲۷۲.۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۴.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد….

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

در آبان‌ماه ۱۳۹۹ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (١٠٠=١٣٩۵) به ۲۷۲.۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۴.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ۴۵.۷ درصد است و بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری در این ماه مربوط به استان کرمانشاه با ۵۳.۹ درصد و کمترین آن مربوط به استان مازندران ۴۲.۱ درصد است و استان اردبیل نیز با ۴۵.۹ درصد در رتبه ۱۷ قرار دارد.

یعنی خانوارهای شهری ساکن استان کرمانشاه به‌طور متوسط ۸.۲ درصد بیش از میانگین کل کشور برای خرید یک«مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند و خانوارهای استان اردبیل نیز به‌طور متوسط ۰.۲ درصد بیشتر از میانگین کشوری برای خرید یک مجموعه کالا و خدمات یکسان هزینه پرداخت کرده‌اند‌.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان‌ماه ١۳۹۹ برای خانوارهای شهری کل کشور ۲۹ درصد بوده و در عین حال در استان اردبیل نیز نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ۲۶.۳ درصد رسیده و از این حیث نیز در رتبه ۲۶ قرار دارد و بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان با ۳۳.۹ درصد و کمترین نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه سال ۹۹ نیز مربوط به استان آذربایجان غربی با ۲۵.۴ درصد است.

 

https://etebarenovin.ir/173326

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.