پنجشنبه، ۱۳ آذر ۹۹ - ۰۰:۰۸ 173336

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون تعداد ۱۰۳ قرارداد واگذاری زمین با متقاضیان سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان اردبیل منعقد شده است.

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

تعطیلی کارخانه

محمد اهلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون تعداد ۱۰۳ قرارداد واگذاری زمین با متقاضیان سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان اردبیل منعقد شده است که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از افزایش قابل قبولی برخوردار بوده است.

وی این میزان واگذاری‌ها را در حدود ۳۵ هکتار زمین صنعتی برشمرد و افزود: از ابتدای تاسیس شرکت شهرک‌های صنعتی اردبیل تاکنون، بیش از یک هزار و ۳۵۰ قرارداد واگذاری زمین با سرمایه‌گذاران منعقد شده است که در این بین، شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل با بیش از ۶۰۰ قرارداد، بیشترین سهم را در واگذاری‌ها به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: افزایش میل به سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی در راستای حمایت‌ها و مشوق‌های جدیدی است که در جهت ایجاد رونق اقتصادی، اشتغال پایدار و حمایت از تولید انجام شده است.

تخفیف ۵۰ درصدی در حق بهره‌برداری زمین در مناطق محروم

اهلی از جمله مشوقات اعطایی به متقاضیان را واگذاری زمین به صورت نقد و اقساط، تخفیف ۵۰ درصدی در حق بهره‌برداری زمین در مناطق محروم و ارایه بسته‌های حمایتی به واحدهای تولیدی برشمرد و بیان کرد: البته شرط استفاده از مشوق ۵۰ درصدی در مناطق محروم، به پایان رساندن طرح صنعتی در زمان مقرر است که با توجه به بزرگی و نوع طرح، فرجه زمان مشخصی در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود و در صورتی که طرف‌های قرارداد، واحد صنعتی خود را در زمان مقرر به پایان رسانیده و موفق به کسب پایان کار ساختمان و پروانه بهره‌برداری شوند، اقساط باقی‌مانده واحد صنعتی تا سقف ۵۰ درصد مشمول بخشودگی می‌شود.

وی گفت: شهرک‌های صنعتی کوثر و گرمی و نواحی صنعتی شکرآب، روح‌کندی، نیر و رضی مشمول این دستورالعمل هستند و امیدواریم این مشوقات باعث افزایش سرمایه‌گذاری در این مناطق محروم استان اردبیل گردد.

https://etebarenovin.ir/173336

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.