یکشنبه، ۰۷ دی ۹۹ - ۰۷:۱۵ 176101

چشم‌ها پنجره‌ای رو به روح هستند و همیشه راست می‌گویند. یکی از جنبه‌هایی که باعث می‌شود ما بتوانیم بفهمیم چشم‌ها به ما چه می‌گویند رنگ چشمان است.

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

روانشناسی شخصیت

چشمان ما هیچ وقت دروغ نمی‌گویند. چشم‌ها پنجره‌ای رو به روح هستند و همیشه راست می‌گویند. یکی از جنبه‌هایی که باعث می‌شود ما بتوانیم بفهمیم چشم‌ها به ما چه می‌گویند رنگ چشمان است. رنگ چشم‌ها یک موضوع ارثی است که مقدار ملانین موجود نیز در آن تأثیر بسزایی دارد. عنبیه چشم رنگ چشمان ما را با مقدار نوری که از آن عبور می‌کند تعیین می‌نماید.

شخصیت شناسی از روی چشم

در این مقاله ما به شخصیت شناسی از روی چشم و بررسی رنگ چشم‌ها و ارتباط آن به ویژگی‌های شخصیتی اشاره خواهیم کرد.

چشمان قهوه‌ای تیره چه چیزی راجع به شما می‌گویند؟

رنگ قهوه‌ای معمول‌ترین رنگ چشم در دنیاست. حدود ۵۵ درصد مردم دنیا چشمانی قهوه‌ای دارند. اگر شما دارای چنین رنگ چشمی هستید، شاید بخواهید سرسختانه رفتار کنید اما چشمان قهوه‌ای تیره شما نشان می‌دهند که چقدر مهربان و حساس هستید. این رنگ همچنین نشان می‌دهد شما دارای اعتماد به نفس بالایی هستید و در عین حال ساده و متواضعید. کسانی که دارای چشمان قهوه‌ای تیره هستند تلاش بسیار می‌کنند تا عشقشان را راضی نگه دارند. این راضی و خوشحال نگه داشتن گاهی باعث می‌شود تا آنها بسیاری از ایده‌آل‌های خودرا کنار بگذارند و آن را به جان می‌خرند و از این رو، در ایجاد روابط عاطفی بسار موفقند. کسانی که دارای چشمان قهوه‌ای تیره هستند عموما رهبران موفقی می‌شوند و از فساد و اعتیاد دوری می‌کنند. این افراد چه به لحاظ فیزیکی و چه به لحاظ ذهنی افرادی قدرتمند هستند.

شخصت شناسی چشمان سبز

رنگ سبز یکی از کمیاب‌ترین رنگ‌ها در چشم انسان‌هاست. شاید به نظر بیاید که شما یک دنده و عجول هستید اما چشمان سبز شما نشان می‌دهد که شما خودتان را با شرایط متفاوت به خوبی وفق می‌دهید. همچنین چشمان سبز شما شور و اشتیاق شدید شما را نشان می‌دهند. رنگ سبز نشانه جوانیست و افرادی که دارای چشمانی به این رنگ هستند هرجا که بروند طراوت و شادابی را نیز همراه خود دارند. اگر شما دارای چشمانی سبز هستید عموما طوری رفتار می‌کنید که افراد به این باور می‌رسند که شما بدون دلیل عصبانی می‌شوید، مرموز هستید و نمی‌دانید چگونه عصبانیت خود را کنترل کنید. اما در واقعیت شما می‌توانید زیر فشار زیاد مقاومت کنید و از کوره در نروید. شما در زمانی که حتی دیگران شکست می‌خورند پیروز می‌شوید چرا که سریع و قاطع فکر می‌کنید و عمل می‌کنید.

آبی چشمان دارای چه شخصیتی هستند؟

رنگ آبی پس از رنگ قهوه‌ای دومین رنگ چشم معمول در دنیا است. گفته می‌شود افراد چشم آبی از رنج فاصله دارند. منظور از این جمله این است که آنها می‌توانند چندین برابر افراد دیگر درد و رنج را تحمل کنند. آنها استقامت بالایی داشته و می‌توانند ناراحتی را تا ساعات بسیار زیادی تحمل کنند و شاید شما هیچ موقع غر زدن و یا ناله کردن آنها را نشنوید.

چشمان مشکی درباره شما چه می‌گویند؟

گفته می‌شود افرادی با چشمان مشکی بسیار قابل اعتماد هستند و رازهای دیگران را به مانند رازهای خودشان حفظ می‌کنند. آنها در مقابل همه چیز مخصوصا دوستانشان احساس مسئولیت می‌کنند. آنها فشار را تا حد بسیار زیادی تحمل می‌کنند و با شرایط بد دچار مشکل نمی‌شوند. آنها بسیار قابل اعتمادند و تحت تأثیر تحولات عاطفی در زندگیشان قرار نمی‌گیرند. نصایح آنان ریشه در تجربیاتشان و عدم بی تفاوتی آنان به شرایط کنونی دارد. تصورنکنید آنها افرادی جدی و یا کسل کننده هستند چرا که آنها یک روی دیگر هم دارند و می‌توانند با شوخ طبعی و انرژی زیاد خود مرکز توجهات باشند.

شخصیت شناسی از روی چشم مشکی

افرادی با چشمان روشن در برابر دردها و رنج‌های دیگران بسیار حساسند در حالی‌که این حساسیت را برای خودشان ندارند. آنها از هیچ کمکی به دیگران حتی در مواقعی که خودشان شرایط مطلوبی ندارند دریغ نمی‌کنند. افرادی که چشمان آبی، خاکستری و سبز روشن دارند بسیار شاداب، دوست‌داشتنی و پر اشتیاقند. آنها روحیه شمارا به راحتی بالا می‌برند و طبع شیرینی دارند. این افراد جذابیت ظاهری بالایی دارند و در مهمانی‌ها و مکان های عمومی بسیار مورد توجه واقع می‌شوند.

چشمان میشی درباره شما چه می‌گویند؟

چشمان میشی رنگ آنچنان معمولی نیستند اما اگر دارای چنین چشمانی هستید، احتمالا بسیار خوش شانس هستید. شما فردی قوی، حساس، رازدار و دارای نیروی فیزیکی بالایی هستید و استقامت زیادی دارید. شما زمانی به دنبال چیزی می‌روید که حس کنید زمانش فرا رسیده است و هیچ موقع درباره موضوعی عجله نمی‌کنید.

https://etebarenovin.ir/176101

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.