یکشنبه، ۱۴ دی ۹۹ - ۱۰:۵۴ 176489

ایالات متحده آمریکا به عنوان ثروتمندترین و قدرتمندترین کشور جهان محسوب می شود.

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

دریافت ویزای آمریکا

آمریکا به واسطه ذخایر عظیم انرژی، طلا و منابع طبیعی انبوه به اقتصاد اول جهان تبدیل گردیده است. از سوی دیگر از لحاظ تجهیزات و قدرت نظامی در بین کلیه کشورهای جهان آمریکا در رتبه نخست قرار دارد.

اساساً کلیه شهروندان سایر کشورهای جهان به استثنای ۳۸ کشور طرح vwp  برای ورود به آمریکا ملزم به اخذ ویزای مورد نظر می باشند. به طور کلی شرایط ویزای آمریکا را می توان به ۲ دسته تقسیم نمود ویزای غیر مهاجرتی (Non-immigrant Visa) و ویزای مهاجرتی (immigrant Visa)، معمولاً ویزای غیر مهاجرتی آمریکا مجوز اقامت کوتاه مدت افراد در آمریکا می باشد، این نوع ویزا عموماً با اهدافی نظیر فعالیت های تجاری کوتاه مدت، گردشگری، تحصیل، انجام پروسه های درمانی و… صادر می گردد.

ویزای مهاجرتی (immigrant Visa) آمریکا از زیر شاخه های بسیار متنوعی برخوردار می باشد، این ویزا معمولاً برای افرادی مناسب خواهد بود که قصد دارند کارت اقامت دائم آمریکا (green card) و نهایتاً تابعیت این کشور را دریافت نمایند. معمولاً ویزای کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و… از جمله ویزاهای مهاجرتی آمریکا خواهند بود.

آمریکا دارای بیشترین تعداد مهاجران در جهان است. برای مهاجرت به آمریکا روش های بسیار متنوعی وجود دارد، ولی در حال حاضر با توجه به تنش های موجود بین ایران و آمریکا اخذ ویزای آمریکا برای اتباع ایرانی متاسفانه امری بسیار دشوار محسوب می شود. خصوصاً این سختگیری در صدور ویزا برای اتباع ایرانی از زمان سر کار آمدن آقای ترامپ به عنوان ریئس جمهور آمریکا به مراتب بیشتر شده است.
به عنوان مثال قبل از سرکار آمدن آقای ترامپ اتباع ایرانی که در قرعه کشی سالانه ویزای آمریکا (lottery) برنده می شدند، شانس بسیار زیادی برای اخذ ویزای آمریکا و مهاجرت به این کشور را داشتند، ولی در حال حاضر شانس اخذ ویزای آمریکا از طریق لاتاری متاسفانه نزدیک به صفر درصد می باشد.

آمریکا به لطف شرایط اقتصادی ایده ال، قدرت نظامی و نفوذ سیاسی گسترده در سطح بین المللی به سرزمین فرصت ها شهرت دارد. از این رو هر ساله افراد بسیاری برای تجربه رویای آمریکایی و زندگی در یکی از بهترین کشورهای جهان برای اخذ ویزای آمریکا و مهاجرت به این کشور اقدام می نمایند.

ویزای آمریکا از جمله معتبرترین ویزاهای جهان است، از این اخذ ویزای آمریکا پروسه نسبتاً دشوار و پیچیده ای را در پی خواهد داشت. قطعاً یکی از سوالات رایج متقاضیان اخذ ویزای آمریکا و مهاجرت به این کشور این است که بهترین روش برای اخذ ویزای آمریکا و مهاجرت به این کشور کدام است؟ برای پاسخ دادن به این سوال می بایست شرایط فردی متقاضیان مهاجرت به آمریکا به صورت دقیق مورد ارزیابی قرار گیرد، در واقع هر یک از روش های مهاجرتی آمریکا قوانین و شرایط خاص خود را در پی خواهند داشت. از این رو به طور کلی نمی توان یک روش واحد را به عنوان بهترین روش مهاجرت به آمریکا معرفی نمود. ولی با توجه به آمار مهاجرتی آمریکا خصوصاً برای اتباع ایرانی یکی از بهترین روش های اخذ ویزای آمریکا و مهاجرت به این کشور مهاجرت تحصیلی خواهد بود.

شرایط ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا که شامل ویزای F دانشجویی، J تحقیقاتی و M برای متقاضیان ایرانی می باشد از تاریخ اول خرداد ۱۳۹۰ یا ۲۰May 2011 به منظور تحصیل یا تحقیق در رشته های غیر انسانی در آمریکا، برای متقاضی و وابستگان آنها می توانند بصورت چند بار ورود صادر گردد.

به طور کلی شهروند یک کشور خارجی که مایل به ورود به ایالات متحده است ، ابتدا باید ویزای غیر مهاجرتی را برای اقامت موقت یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم دریافت نماید. برای تحصیل در ایالات متحده باید ویزای تحصیلی داشته باشید. دوره تحصیل شما و نوع مدرسه ای که قصد شرکت در آن را دارید ، مشخص می کند که آیا به ویزای F یا ویزای M نیاز دارید یا خیر.

افراد می بایست برای دوره های کوتاه مطالعاتی ویزای Visitor)B) را دریافت نمایند. ویزای بازدید کننده (B) اجازه ثبت نام در یک دوره مطالعاتی کوتاه مدت تحصیلی را می دهد، که اعتبار آن برای یک مدرک یا مجوز دانشگاهی نیست.

اگرتحصیل منجر به اخذ مدرک یا گواهی نامه از سوی ایالت متحده گردد فرد مجاز به دریافت ویزای B نیست ، حتی اگر برای مدت کوتاهی باشد. به عنوان مثال ، یک دانش آموز در یک برنامه آموزش از راه دور که به یک دوره زمانی در محوطه دانشگاه آمریکا نیاز دارد ، باید قبل از ورود به ایالات متحده ، ویزای دانشجویی (F یا M) را دریافت نماید.

ویزای تحصیلی آمریکا

پذیرش دانش آموزان در یک مدرسه تأیید شده SEVP
اولین قدم برای تحصیل در مدارس آمریکا ثبت نام درSEVP ایالات متحده است. بعد از اینکه مدرسه تأیید شده SEVP ثبت نام شما را پذیرفت می بایست برای سیستم اطلاعات بازدید کنندگان دانشجویی و ارز (SEVIS) ثبت نام نمایید و همچنین باید هزینه SEVIS I-901 را بپردازید. مدرسه مورد تأیید SEVP فرم I-20 را برای شما صادر می کند. پس از دریافت فرم I-20 و ثبت نام در SEVIS، می توانید در سفارت آمریکا یا کنسولگری برای ویزای دانشجویی (F یا M) اقدام نمایید. شما هنگام شرکت در مصاحبه ویزا باید فرم I-20 را به مسئول کنسولگری ارائه دهید.

همچنین اگر همسر و یا فرزندان شما هنگام تحصیل، قصد زندگی با شما در ایالات متحده را دارند باید در SEVIS ثبت نام کنند ، فرم I-20 را از مدرسه تأیید شده SEVP اخذ نمایند و درخواست ویزا دهند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا  یکی از مهم ترین مسائلی که همواره علاقمندان تحصیل در آمریکا باید به آن توجه ویژه داشته باشند اخذ ویزای تحصیلی آمریکاست. شاید پروسه اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آمریکا چندان دشوار نباشد اما مسئله اصلی اخذ ویزای تحصیلی آمریکا است. برای دریافت ویزای تحصیلی هر فرد باید مدارک شخصی خود تهیه و تنظیم و آنها را در اختیار سفارت کشور آمریکا قرار دهد.

شرایط دریافت ویزای توریستی آمریکا

آمریکا با مساحتی بالغ بر ۹/۸ میلیون کیلومتر مربع چهارمین کشور پهناور جهان و با جمعیتی حدود ۳۳۰ میلیون نفر سومین کشور پرجمعیت در جهان به شمار می آید. در حال حاضر اخذ ویزای توریستی آمریکا با توجه به قوانین موجود بسیار دور از دسترس به نظر می آید. این کشور از شمال با کانادا و از جنوب با مکزیک هم مرز است. پایتخت آمریکا واشنگتن دی . سی و پرجمعیت ترین شهر این کشور نیویورک می باشد.

مدت اعتبار ویزای توریستی آمریکا از زمان صدور ۶ ماه می باشد و به صورت سینگل، دبل و مولتیپل صادر می گردد، توجه داشته باشید این نوع ویزا برای اقامت موقت و کوتاه مدت شما در خاک آمریکا ارائه می گردد و به واسطه دریافت این نوع ویزا اجازه تحصیل یا کار در آمریکا را نخواهید داشت.

انواع ویزای توریستی آمریکا

با توجه به قوانین وضع شده در سال های اخیر از سوی دولت آمریکا در حال حاضر برای اخذ ویزای توریستی آمریکا با شرایط بسیار سختگیرانه ای روبه رو خواهید شد. با این حال افراد می توانند با توجه به هدف خود از سفر به آمریکا جهت اخذ ویزای مورد نظر خود اقدام نمایند.

ویزای توریستی آمریکا

انواع ویزای توریستی آمریکا عبارتند از:

گردشگری
بازدید از افراد خانواده
شرکت در همایش یا سمینار
تجاری
درمانی

گردشگری

جاذبه ها گردشگری متعدد آمریکا نظیر موزه ها، اماکن تفریحی، مناظر طبیعی مسحور کننده و … باعث شده افراد بسیاری هرساله با اخذ ویزای توریستی آمریکا به این کشور پهناور سفر نمایند به طوری که در سال ۲۰۱۷ آمریکا با درآمد ۲۰۶ میلیارد دلار در رتبه نخست بین تمام کشورهای جهان در صنعت گردشگری قرار گرفت. لازم به ذکر است در سال های اخیر با توجه به وضع قوانین سختگیرانه در خصوص صدور ویزا توریستی آمریکا گردشگران کمتری موفق به اخذ ویزا و سفر به این کشور می شوند.

پرچم کشور آمریکا

بازدید از افراد خانواده

در صورتی که افراد خانواده شما مقیم آمریکا هستند می توانید با دریافت دعوتنامه از این عزیزان جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا به منظور دیدار از افراد خانواده اقدام نمایید. توجه داشته باشید در حال حاضر با توجه به قوانین وضع شده از سوی دولت آمریکا صدور ویزا با سختگیری و حساسیت بسیاری مواجه خواهد بود. لازم به ذکر است افرادی که از دعوتنامه برخوردارند شانس بیشتری برای دریافت ویزای توریستی آمریکا خواهند داشت.

شرکت در همایش یا سمینار

آمریکا کشوری توسعه یافته و پیشرفته در تمام زمینه ها می باشد، این کشور اقتصاد اول دنیا به شمار می آید از این رو سالانه بیشترین تعداد همایش ها در سطح جهان در آمریکا برگزار می گردد. معمولاً اکثر این سمینارها در شهرهای نیویورک، پنسیلوانیا، واشنگتن و میزوری برگزار می گردد و افراد بسیاری در سرتاسر جهان خواهان شرکت در اینگونه مراسم جهت ارتقاء سطح علمی و تخصصی خود هستند. برای انجام این امر با دریافت دعوتنامه از سازمان یا ارگان برگزار کننده همایش می توانید جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا و سفر به این کشور اقدام نمایید.

تجاری

آمریکا با تولید ناخالص داخلی حدود ۱۹/۶ تریلیون دلار اقتصاد اول جهان به شمار می آید و تنها رقیب این کشور در حوزه اقتصاد چین محسوب می شود. اجرای سیاست های مالی صحیح باعث شده بسترهای مناسبی جهت انجام فعالیت های اقتصادی و تجاری ایجاد گردد. از این رو سالانه افراد بسیاری جهت ارزیابی شرایط کاری و راه اندازی کسب و کار در آمریکا با اخذ ویزای توریستی این کشور به آمریکا سفر نمایند.

مشکلات زندگی در آمریکا چیست؟

قطعاً در مقایسه با بسیاری از کشور های اروپایی، یک آمریکایی در طول عمر خود هزینه های تحصیلات، بهداشت و درمان و سایر خدمات شهروندی بیشتری را پرداخت می کند. در واقع در آمریکا عبارت “هر چقدر پول بدی، همان قدر آش می خوری” کاملاً مصداق دارد.

شهریه کالج یا دانشگاه ممتاز در آمریکا بیشتر از ۴۰ هزار دلار در سال می باشد و این هزینه در صورت عدم دریافت بورسیه تحصیلی، به سختی قابل پرداخت است یا در صورتی که قادر به منتظر ماندن برای صفوف انتظار طولانی برای خدمات درمانی تحت پوشش بیمه ها نباشید، باید متحمل پرداخت هزینه های درمانی گزافی شوید.

مراقب حوادث طبیعی باش
به خاطر وسعت بسیار زیاد آمریکا و تفاوت های چشمگیر اقلیمی و آب و هوایی، زندگی در آمریکا همواره توام با مخاطرات طبیعی گوناگون بوده است. زلزله های شدید، طوفان های ویران کننده، آتش سوزی های وسیع از جمله حوادثی است که زندگی در آمریکا را در بعضی از مناطق آمریکا با مخاطرات جدی روبرو می کند.

گلادیاتورها، آماده!
با توجه به تعدد بسیار زیاد مهاجرت ها در چند سال گذشته به آمریکا، بافت جامعه در بیشتر شهرهای آمریکا شامل طیف وسیعی از مردم با ویژگی های متفاوت، سطوح تحصیلاتی گوناگون و میزان مهارت های مختلف می باشد.

همین مسئله باعث شده تا رقابت برای دست یافتن به فرصت های شغلی و تحصیلی در آمریکا، سخت تر از سایر کشورها باشد. پس اگر قصد زندگی در آمریکا را دارید، باید این مسئله را در ذهن داشته باشید که با رقبای بسیار زیادی برای دست یافتن به فرصت های ایده آل سر و کار دارید.

https://etebarenovin.ir/176489

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.