سه شنبه، ۳۰ دی ۹۹ - ۰۹:۱۵ 177750

سخنگوی صنعت برق گفت: افزایش ۲۳ درصدی تعرفه برق پرمصرف‌ها با طرح برق امید به ۳۳ درصد می‌رسد که انتظار می‌رود در کاهش مصرف برق و صرفه جویی مشترکان پرمصرف اثرگذار باشد.

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

پریز برق

 

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق با اشاره اهداف طرح برق امید، گفت: کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق نسبت به مدت مشابه هدف اصلی طرح برق امید به حساب می‌آید.

سخنگوی صنعت برق در پاسخ به اینکه چرا از ظرفیت طرح برق امید برای مدیریت پیک مصرف برق استفاده نشد، گفت: پرمصرف‌ها در قالب طرح برق امید با افزایش ۱۰ درصدی تعرفه برق، ۶ ماه پس از آغاز این طرح مواجه می‌شوند و به نظر می‌رسد، این امر مسیر تحقق اهداف ما را تسهیل کند.

مهلت ۶ ماهه به منظور استفاده پرمصرف‌ها از طرح‌های وزارت نیرو است

وی در تشریح دلایل درنظر گرفتن فاصله زمانی ۶ ماهه به منظور افزایش تعرفه برق پرمصرف‌ها، گفت: با توجه به برآوردها، زمان بهره‌مندی پرمصرف‌ها از طرح‌های وزارت نیرو نظیر نصب مولدهای خورشیدی کوچک مقیاس به منظور کاهش مصرف برق ۶ ماه است و مهلت ۶ ماهه در نظر گرفته شده برای پرمصرف‌ها نیز به این دلیل بود.

 

کنتور برق

 

رجبی مشهدی در پاسخ به انتقادات انجام شده از طرح برق امید مبنی بر افزایش کم تعرفه برق پر مصرف‌ها گفت: بر مبنای طرح برق امید، افزایش قیمت برق پرمصرف‌ها از اردیبهشت‌ماه مشمول افزایش ۱۰ درصدی خواهد شد.

میزان افزایش کلی تعرفه پرمصرف‌ها و استفاده از تعرفه پلکانی

این مقام مسئول با اشاره به میزان افزایش کلی تعرفه پرمصرف‌ها و استفاده از تعرفه پلکانی، گفت: همین الان هم تعرفه برق ما پلکانی است و مشترکان پر مصرف بر مبنای مصرف خود مشمول افزایش قیمت پلکانی تا سطح قیمت تمام شده برق می‌شوند.

 

لامپ برق

 

دلیل مهلت ۶ ماهه وزارت نیرو به پرمصرف‌ها چیست؟

رجبی مشهدی ضمن توضیح افزایش سالانه قیمت برق پر مصرف‌ها گفت: به طور سالانه قیمت برق پر مصرف‌ها ۱۶ درصد افزایش پیدا می‌کند که این عدد علاوه افزایش قیمت ۷ درصدی سایر مشترکان است.

سخنگوی صنعت برق در پایان گفت: افزایش ۲۳ درصدی تعرفه برق پرمصرف‌ها با طرح برق امید به ۳۳ درصد می‌رسد که به نظر می‌رسد، در کاهش مصرف برق و صرفه جویی مشترکان پرمصرف اثرگذار باشد.

 

https://etebarenovin.ir/177750

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.