سه شنبه، ۳۰ دی ۹۹ - ۱۱:۵۶ 177787

بارزترین نشانه حس ششم احساس خطر است که این حس ممکن است به گونه های مختلفی به فرد الهام شود و پس هرگز این حس را نادیده نگرفته و سریعا خود را از وضعیت موجود دور کنید.

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

شادی و خنده

همه افراد دارای حس ششم هستند . اگرچه ممکن است بسیاری از افراد آن را احساس نکنند و از آن آگاه نباشند اما با این حال دائما در طوهمه افراد دارای حس ششم هستند . اگرچه ممکن است بسیاری از افراد آن را احساس نکنند و از آن آگاه نباشند اما با این حال دائما در طول فعالیت های روزانه خود از این حس استفاده می ‎کنند اما آیا می دانید که حس ششم دقیقا چه چیزی است ؟

حس ششم چیست؟

مشاوره روانشناسی

شما پنج حس اصلی دارید : بینایی ، شنوایی ، چشایی ، لامسه و بویایی و بسیاری از دانشمندان معتقدند که انسان ها علاوه بر پنج حسی که از آن ها نام برده شد؛ دارای حواس بسیار بیشتری هستند و به عنوان مثال، خارش را نمی ‎توان مرتبط با حس لامسه دانست؛ احساس گرما نیز ربطی به احساس لامسه افراد ندارد و در حقیقت، انسان ها از بیش از ۲۱ حس برخور دارهستند.

معنایی که ما در اینجا در مورد آن صحبت می ‎کنیم، احساسی فراتر از حواس عادی ما است . حس ششم، به صورت های مختلفی نمود ‎پیدا می ‎کند مانند دیدن چیزی که دیگران نمی ‎توانند ببینند ، تا شنیدن صدا هایی که دیگران نمی ‎توانند بشنوند و یا حادثه ای که دیگران نمی ‎دانند قرار است رخ بدهد و حس ششم به عنوان فرآیندی غیر طبیعی برای انتقال اطلاعات و انرژی مانند تله پاتی تعریف شده است که از نظر مکانیسم های فیزیکی یا بیولوژیکی شناخته شده توضیح داده نشده است.

اثبات حس ششم غیر قابل انکار است زیرا مغز شما به گونه ای عمل می‎ کند که به سختی می ‎توانید از آن آگاه شوید. اما اگر این گونه نبود، نسل بشر در همان سال های اولیه خلقت منقرض می ‎شد.

به فناوری به کار رفته در ساخت موشک فکر کنید ، این یک دستاورد عظیم برای انسان است که بتواند دستگاهی بسازد که در مسیری تعیین شده حرکت کرده و یا مسیر خود را اصلاح کند . مثالی دیگر در این باب پرتاب کردن یک توپ از فاصله زیاد و گرفتن آن توسط شخصی دیگر است که این مهارت به مراتب پیشرفته از مهارت استفاده شده در یک موشک است.

بنگرید که مغز بدون اینکه بدانید ، چگونه عمل می ‎کند تا بتواند توپ را در زمان و ناحیه مناسب دریافت کند و تمام این اتفاقات تنها در چند ثانیه اتفاق می ‎افتند و این امر ثابت می ‎کند که مغز توانایی بسیار بیشتری از چیزی که تصور می ‎کنید دارد و بنابراین، چگونه می ‎توان احتمال وجود حس ششم را رد کرد؟

۴ نشانه وجود حس ششم در عمل

۱. احساس خطر

بارزترین نشانه حس ششم احساس خطر است که این حس ممکن است به گونه های مختلفی به فرد الهام شود و پس هرگز این حس را نادیده نگرفته و سریعا خود را از وضعیت موجود دور کنید.

۲. احساس وجود شخصی دیگر

دیدن حرکات و یا سایه های غیر قابل انکار ممکن است نشانه این باشد که شخصی به جز شما در مکان فعلیتان حضور دارد که در چنین شرایطی به دنبال پیدا کردن شخص مورد نظر خواهید بود.

۳. وجود صداهایی در سر شما

شنیدن صداها و به ویژه مواردی که می ‎توانید با آن ها مکالمه داشته باشید، یکی دیگر از دلایل وجود حس ششم در انسان ها است و البته مهم است که در این مورد مشکلات روانی و یا افسردگی نیز در نظر گرفته شود و بهترین راه این است که آنچه را که در درون خود می شنوید، بنویسید.

۴. بی اعتمادی به شخصی غریب

دوستی کافی شاپ

اگر در حضور کسی هستید که به تازگی با او ملاقات کرده اید و نسبت به او احساس بدی دارید، بهتر است بدانید که حس ششم شما در تلاش برای هشدار دادن به شما است .
در حالی که شما با افراد دیگر رابطه صمیمانه و عمیق تری دارید، بدون هیچ گونه دلیل نسبت به شخصی خاص که شناختی نسبت به او ندارید بدبین خواهید بود. جذاب بودن بی دلیل فردی غریبه برای شما نیز یکی دیگر از دلایل وجود حس ششم در شما می ‎باشد.
حس ششم و خلاقیت بخشی از توانایی های ذاتی انسان ها از گذشته تا کنون بوده است . باستان شناسان اطلاعات جدیدی کشف کرده اند که ثابت می ‎کند غارنوردان نیز برای بقا و رفع نیاز های روزانه خود از حس ششم بهره می ‎بردند.
درکل حس ششم یک توانایی ذهنی ذاتی است که می ‎توانید با انجام تمرین های مختلف آن را تقویت کنید و دقیقا به همان صورتی که می ‎توانید به یک زبان جدید مسلط شوید و یا نواختن یک ساز را بیاموزید.

https://etebarenovin.ir/177787

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.