• سه‌شنبه 07 بهمن 1399 :: 01:08

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در سطح استان، ۳۱ هزار کارگر ساختمانی توسط انجمن صنفی کارگران شناسایی شده، گفت: در سال پیش با توجه به پیگیری‌های انجام شده، سهمیه بیمه کارگران ساختمانی از ۱۸ هزار عدد به ۲۴ هزار عدد رسید.

کارگر ساختمان

قاسم رحیمی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه از سال‌های قبل بحث ساماندهی کارگران صنعت ساختمان یکی از مهمترین دغدغه‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل است، اظهار کرد: بدین جهت با تشکیل و تقویت انجمن صنفی کارگران ساختمانی به عنوان بزرگترین سندیکای استان سعی شده مطالبه‌گری کارگران این حوزه تقویت شود.

وی افزود: با توجه به اینکه قانوناً هیچ بودجه و منابعی برای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان یک نهاد دولتی پیش بینی نشده و امکان تامین مکان فیزیکی و اداره آن برای این اداره امکان پذیر نیست و استفاده از ظرفیت شهرداری تجربه موفقی است که در چندین استان برای سامان‌دهی کارگران صنعت ساختمان اتخاذ شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: طی جلسه‌ای که ۲ ماه قبل در محل فرمانداری با حضور نماینده مجلس، شهردار، رئیس شورای شهر، فرماندار، معاون دادستان، رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمان و مدیرکل کار برگزار شد، توافق شد که انجمن صنفی و شهرداری بازدید مشترک از وضعیت ساماندهی در شهرهایی که این اقدام را کرده‌اند انجام داده و شهرداری در سه مکان در مرحله اول با سازه سبک جهت حصول اطمینان از استقبال کارگران (میدان ایثار، میدان توحید و میدان وحدت) تهیه کند.

این مسؤول گفت: با ایجاد مکان‌های مورد نظر، مدیریت مجموعه و بحث نوبت‌دهی کار و … بر عهده انجمن صنفی کارگران صنعت ساختمان گذاشته شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در سطح استان، ۳۱ هزار کارگر ساختمانی توسط انجمن صنفی کارگران شناسایی شده، گفت: در سال پیش با توجه به پیگیری‌های انجام شده، سهمیه بیمه کارگران ساختمانی از ۱۸ هزار عدد به ۲۴ هزار عدد رسید و باید بگویم که استان اردبیل از این جهت از سطح متوسط کشوری به صورت ملموس بالاتر بوده ولی این عدد قطعا دربرگیرنده تمام کارگران صنعت ساختمان نیست.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا