• سه‌شنبه 22 آذر 1401 :: 10:47

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل گفت: حامل‌های انرژی تمامی ساختمان‌های اداری و انبارهای نفت از طریق سیستم هوشمند مدیریت انرژی کنترل و نظارت می‌شود.

سیستم هوشمند مدیریت انرژی در منطقه اردبیل

به گزارش اعتبارنوین، سید حجت مدنی گفت:  تمامی تجهیزات گرمایشی ساختمان‌ها و تاسیسات شرکت پس از اتمام ساعات کار به صورت اتوماتیک در حالت استندبای قرار می‌گیرد.

سید حجت مدنی ضمن اشاره به برودت هوا و افزایش مصرف گاز گفت: استفاده بهینه و ممانعـت از هـدر رفتن امکانات امری اساسی است و این نکته هنگامی اهمیت بیشتری پیدا میکند کـه موضـوع انـرژی مطـرح شود.

مدنی گفت: صرفه جویی به معنای درست و مناسب مصرف کردن است و این مسئله برای ایجاد تعادل میان درآمد و هزینه بسیار مهم و اساسی بوده و در حوزه اقتصاد کلان نیز می تواند تأثیرگذار و سرنوشت ساز باشد، به همین منظور از اواخر آبان ماه، رعایت مصرف بهینه حامل‌های انرژی به عنوان یک ضرورت اساسی مطرح و رعایت الگوی مصرف بهینه در ادارات دولتی و مراکز صنعتی از مهمترین اقدامات لازم الاجراست.

وی افزود: با هوشمندسازی کنترل مصرف، میزان دمای داخل تمامی اتاق‌ها در دمای 18 درجه سانتی گراد تنظیم شده، البته استفاده از پنجره‌های دو جداره و انجام معاینات فنی دوره‌ای از تمامی تجهیزات گرمایشی، مصرف برق و گاز را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: در بحث “صرفه جویی”، ذهن همه به شرایط سختی معطوف می گردد که در آن محدودیت های شدیدی در استفاده از انرژی را اعمال می کنند. در حالی که صرفه جویی به معنای مصرف نکردن نیست بلکه صرفه جویی به راهکارهایی اشاره می کند که ضمن اینکه نیاز ما را برطرف می کند، انرژی کمتری نیز مصرف می شود.

752 میلیون لیتر سوخت در استان اردبیل توزیع شد ​

سیدحجت مدنی درباره تأمین و توزیع سوخت استان بیان کرد: امسال با توجه به برداشته شدن اکثر محدودیت ها و بازگشائی دانشگاه ها و مدارس و افزایش تردد های بین شهری، شاهد افزایش در مصرف بنزین موتور نسبت به سال قبل بودیم که با ذخایر مناسب و بجایی که در این بخش اعمال شده، هیچ گونه مشکلی در رابطه با تامین سوخت در سطح منطقه نداشتیم.

مدنی درباره مصرف بنزین اعم از معمولی، سوپر و یورو4 در بازه زمانی فوق نسبت به همین مدت در سال 1400 گفت: با آنالیز و قیاس ارقام امسال و سال قبل، این فرآورده با افزایش 24 درصدی همراه بوده است .
وی تصریح کرد: مصرف نفتگاز غیر نیروگاهی هم در 246 روز سال 1401 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، حکایت از افزایش 6 درصدی دارد.
مدنی از افزایش 13 درصدی مصرف نفت سفید در همین مدت نسبت به سال 1400، خبر داد و افزود: فرآورده‌های نفتی در بخش‌های حمل‌ونقل 65 درصد، حرارتی دو درصد، برق 18 درصد، کشاورزی 11 درصد، پروژه‌ها دو درصد و صنایع دو درصد به مصرف رسیده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا