• شنبه 06 فروردین 1401 :: 04:05

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: در کنار حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان زمینه مناسبی را در ارائه مشوق‌های مالیاتی برای فعالان تولیدی و اقتصادی به ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان مهیا کنیم.

ابراهیم قلیزاده

ابراهیم قلیزاده گفت: یک‌هزار میلیارد تومان منابع درآمدی وصول شده است، تصریح کرد: این رقم به تناسب سهمیه تعیین شده برای استان اردبیل که ۸۲۴ میلیارد تومان بوده، رشد مناسب و مطلوبی را نشان می‌دهد.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل با قدردانی از اهالی رسانه در فرهنگسازی فرهنگ مالیاتی و نهادینه شدن این امر در سطح جامعه گفت: هر چقدر به سمت شفاف‌سازی و آگاهی بیشتر مردم در پرداخت به موقع مالیات‌ها حرکت کنیم به همان میزان می‌توانیم در دریافت مالیات و کسب این منابع مالی برای کشور موفق عمل کنیم.

قلیزاده افزود: عمده وصول مالیاتی در استان اردبیل مربوط به مالیات اشخاص حقوقی، غیر دولتی و همچنین وصول مالیات از حقوق‌بگیران و کارکنان دولت بوده که ما توانسته‌ایم در این زمینه موفق عمل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: بیش از ۳۵ درصد وصول مالیاتی‌ها مربوط به اشخاص غیرحقیقی، غیرحقوقی و غیرمستقیم بوده که ما در سال گذشته با تلاش همکاران سعی کردیم در ابعاد مختلف وصول درآمد را در عین شفافیت به موقع و به شکل صحیح انجام دهیم.

قلیزاده اضافه کرد: امسال نیز تلاش خواهیم کرد تا در کنار تحقق سهمیه ابلاغی از محل ارزش افزوده برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کمک‌های خوبی را از این محل داشته باشیم تا فعالیت‌های عمرانی و خدماتی توسعه بیشتری پیدا کند.

وی بیان کرد: در سال‌جاری بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان منابع از مالیات ارزش بر افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداخت شده که قطعاً در سال آینده این رقم افزایش مناسبی را پیدا خواهد کرد.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل به نامگذاری سال ۱۴۰۱ از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و ادامه داد: در سال‌جاری نیز در حمایت از تولید، دانش‌بنیان و اشتغالزایی سعی خواهیم کرد تا در کنار حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان زمینه مناسبی را در ارائه مشوق‌های مالیاتی برای فعالان تولیدی و اقتصادی به ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان مهیا کنیم.

 از تولید، دانش‌بنیان و اشتغالزایی حمایت می کنیم

از تولید، دانش‌بنیان و اشتغالزایی حمایت می کنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا