• یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 :: 03:56

معاون گردشگری اداره‌کل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل گفت: این استان دارای ظرفیت‌ بالایی در بخش کشاورزی است و با تلاش‌های لازم به عنوان پیشگام صدور مجوزهای گردشگری کشاورزی در کشور محسوب می‌شود.

آبیاری مزارع کشاورزی

صغری فرشی با اشاره به صدور نخستین پروانه گردشگری کشاورزی کشور در استان اردبیل اظهار کرد: با صدور پروانه به مزرعه گردشگری اردبیل، مناطق مستعد این حوزه در سایر نقاط استان نیز شناسایی و برای آنها مجوز صادر شد.

وی با اشاره به تفویض اختیار صدور مجوزهای گردشگری از سوی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل به اداره‌های شهرستانی اضافه کرد: با توجه به این امر روند صدور موافقت‌های اصولی گردشگری کشاورزی در شهرستان‌ها تسریع می‌شود.

معاون گردشگری اداره‌کل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل از صدور چهارمین مجوز گردشگری کشاورزی این استان در شهرستان مشگین‌شهر خبر داد و افزود: پس از اردبیل در شهرستان‌های کوثر و بیله‌سوار نیز مجوز گردشگری کشاورزی صادر شد و در حال حاضر نیز شاهد ارائه مجوز در شهرستان مشگین‌شهر هستیم.

وی بیان کرد: با پیشتازی این استان در حوزه صدور مجوزهای گردشگری کشاورزی، در حال حاضر اردبیل به عنوان برند گردشگری کشاورزی کشور مطرح است و تلاش می‌شود با توجه به ظرفیت‌های منطقه در این حوزه، زمینه برای رونق این شاخه از گردشگری فراهم آید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا