• یکشنبه 26 اردیبهشت 1400 :: 12:10

عطر و بوی روغن زیتون اصل خیلی قوی بوده و بوی زیتون یا برگ درخت زیتون را می دهد؛ روغن هایی که بدون بو هستند به هیچ عنوان جزء دسته روغن های اصل و خالص قرار نمی گیرند؛ چراکه این روغن ها با فرآیندهایی بوزدایی شده و بو و خواص خود را از دست داده ان

روغن زیتون و کنجد

تمامی فوایدی که در مورد روغن زیتون شنیده اید شما را مجاب کرده تا از روغن زیتون استفاده کنید، اما انواع تقلبی موجود در بازار باعث سردرگمی شما شده است؟ می خواهید روغن زیتون اصل چگونه است؟ در واقع قطعی ترین روش شناسایی اصالت روغن زیتون، آنالیز آزمایشگاهی است، اما ما در این مطلب به شما می آموزیم چگونه مطمئن تر خرید کنید و نوع اصل آن را از تقلبی تشخیص دهید؛ همراه ما باشید.

روغن زیتون اصل

تست مزه روغن اصل زیتون

روغن زیتون اصل را اگر در دهان بچرخانید کمتر از روغن های دیگر احساس چربی می کنید و نوک دهانتان مزه شیرین و ته حلقتان مزه تندی، سوزش و تلخی می گیرد. (برای امتحان، بعد از پایین دادن کمی روغن زیتون، کمی هوا به ته حلق خود بکشید و ببینید چه اتفاقی می افتد! (البته بعد از 1 دقیقه این حالت از بین می رود.)

تست روغن زیتون اصل در یخچال

روغن زیتون

روغن زیتون اصل در یخچال منجمد و یا سفت می شود؛ (برای امتحان 2-3 قاشق از آن را درون شیشه تمیزی ریخته و درب آن را بسته و داخل یخچال قرار دهید؛ پس از یک روز آن را چک کنید.

روغن زیتون های اصل که فرآیندهای شیمیایی روی آن انجام نگرفته باشد و روغن ناخالص در خود نداشته باشد، جزء روغن های طبیعی غیراشباع محسوب می شوند.چربی اشباع روغن زیتون ناشی از وجود اسیداولئیک است؛ بیش از 70 درصد روغن زیتون از اسید اولئیک تشکیل شده است. این اسید چرب دوست داشتنی نسبت به سرما و دماهای زیر 11 درجه سانتیگراد حساس بوده و سریعا حالت کریستالی به خود گرفته و یخ می زند.

تشخیص روغن زیتون اصل از تقلبی از روی بو

عطر و بوی روغن زیتون اصل خیلی قوی بوده و بوی زیتون یا برگ درخت زیتون را می دهد؛ روغن هایی که بدون بو هستند به هیچ عنوان جزء دسته روغن های اصل و خالص قرار نمی گیرند؛ چراکه این روغن ها با فرآیندهایی بوزدایی شده و بو و خواص خود را از دست داده اند، ضمن اینکه با روغن های دیگر هم مخلوط شده اند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا