• یکشنبه 26 اردیبهشت 1400 :: 11:05

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت مکانیسم کوواکس را «سریع ترین راه برای اطمینان از توزیع عادلانه واکسن ها» عنوان کرد.در شرایط کنونی، تزریق واکسن به کودکان و نوجوانان چندان ضروری و در اولویت نیست

واکسن

«تدروس آدهانوم» افزود: کووید-19 در حال حاضر بیش از ۳.۳ میلیون نفر را در سراسر جهان به کام مرگ کشانده است و سال دوم این همه گیری می تواند بسیار کشنده تر از سال اول باشد.

وی، جامعه جهانی را به استفاده از «ترکیبی از اقدامات بهداشت عمومی و واکسیناسیون» در مبارزه با این بیماری همه گیری ترغیب کرد.

این مقام سازمان جهانی بهداشت از کشورهایی که حجم زیادی از واکسن های کرونا را در اختیار دارند مصرانه درخواست کرد تا این واکسن ها را از طریق مکانیسم «کوواکس» در اختیار کشورهایی که فاقد این واکسن ها هستند، قرار دهند.

 

واکسن کرونا برای کودکان در اولویت نیست

تغذیه صبحانه کودک

آدهانوم با بیان اینکه در شرایط کنونی، تزریق واکسن به کودکان و نوجوانان چندان ضروری و در اولویت نیست، از کشورها خواست این میزان دوزهای واکسن را به برنامه جهانی کوواکس اختصاص دهند تا به این ترتیب کشورهایی که منابع تامین واکسن محدودتری دارند، به واکسیناسیون دسترسی پیدا کنند.

وی گفت: من درک می‌کنم که چرا برخی از کشورها می‌ خواهند کودکان و نوجوانانشان را واکسینه کنند، اما در حال حاضر از آنها می‌خواهم در این مورد تجدیدنظر کنند و به جای این کار واکسن‌ ها را به برنامه کواکس اهدا کنند.

 

مکانیسم کوواکس چیست؟

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت مکانیسم کوواکس را «سریع ترین راه برای اطمینان از توزیع عادلانه واکسن ها» عنوان کرد.

کوواکس یک مکانیزم بین المللی است که بطور مشترک توسط «سازمان جهانی بهداشت» با «اتحاد جهانی واکسن و ایمن سازی» و «ائتلاف ابداعات برای آمادگی در برابر همه‌گیری» راه اندازی شده است و یک برنامه برای دسترسی سریع و منصفانه کشورها به واکسن کرونا است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا