• شنبه 17 اردیبهشت 1401 :: 12:26

هزینه کلاس‌های تنیس در باشگاه‌های خصوصی و دولتی متفاوت است. این باشگاه‌ها تجهیزات مورد نیاز را در هنگام برگزاری کلاس در اختیارتان قرار می‌دهند.

logo etebar

قیمت کلاس‌های تنیس بسته به این که چند نفر در کلاس حضور دارند به خصوصی، نیمه خصوصی و عمومی تقسیم می‌شود و قیمت کلاس‌ها با ترتیبی که گفته شد از زیاد به کم تغییر می‌کند. قیمت‌هایی که در ادامه از آن ها می‌گوییم حاصل تماس با چند باشگاه خصوصی و نیمه خصوصی است.

باشگاه خصوصی

کلاس بدمینتون در باشگاه‌ها معمولا به صورت ترم برگزار می‌شود. هر ترم 10 جلسه یک ساعته است و هزینه شرکت در این کلاس‌ها برای هر نفر با مربی درجه یک 2میلیون و 200 هزارتومان و با مربی درجه 3، یک میلیون و 500 هزار تومان است. هزینه این کلاس‌ها برای نوجوان و بزرگ سال یکسان است.

باشگاه نیمه‌خصوصی

کلاس‌های این باشگاه هم به صورت ترم‌های 10 جلسه‌ای برگزار می‌شود. با این تفاوت که تقسیم‌بندی به شکل دیگری است. برای حضور در کلاس‌های خصوصی یک میلیون و 800 هزار تومان، کلاس‌های نیمه خصوصی که در آن تعداد شرکت‌کننده‌ها بیشتر است یک میلیون تومان و برای کلاس‌های عمومی 600 هزار تومان باید بپردازید و در این باشگاه هم قیمت کلاس‌های بزرگ سال و نوجوان تفاوتی ندارد.

تجهیزات اولیه تنیس و قیمت‌هایش

اگر پاهای قوی دارید و زور بازوی تان هم خوب است در ادامه برای شروع تنیس به دو وسیله اساسی یعنی راکت و توپ نیاز دارید که می‌توانید آن را قرض بگیرید یا بخرید. وسایل دیگری مانند اور گریپ(بندهایی شبیه لغزش‌گیر دسته راکت)، رشته‌های راکت تنیس، آرنج‌بند و زانو بند و … وجود دارد که همان اول ضروری نیست و می‌توانید آن‌ها را در گام‌های بعدی بخرید. هرچند برای سلامتی‌تان، خرید و استفاده از آن‌ها به شدت توصیه می‌شود.

راکت تنیس از 550 هزار تا 10 میلیون تومان

در بازار با تنوع و قیمت‌های متفاوت برای راکت تنیس مواجه می‌شوید. ارزان‌ترین راکت تنیس که شامل یک جفت راکت است از حدود 550 هزارتومان شروع می‌شود و به قیمت‌های تقریبا نجومی 8 یا 9 و 10 میلیونی ختم می‌شود.

توپ تنیس از 30 هزار تا 750 هزار تومان

توپ تنیس به‌صورت جداگانه از راکت به فروش می‌رسد. قیمت این توپ‌ها از حدود 30 هزارتومان شروع می‌شود. بعضی از شرکت‌ها توپ‌های تنیس را به صورت پک‌های سه و چهار تایی می‌فروشند که قیمت آن‌ها از 350 تا 750 هزار تومان متفاوت است.

کیف تنیس از 150 هزار تا 4 میلیون تومان

برای نگهداری بهتر و حمل هر جفت راکت به یک کیف مخصوص نیاز دارید. در خور ذکر است که محافظت از راکد در این ورزش، اهمیت زیادی دارد چون کوچک‌ترین ضربه و آسیب به آن باعث کاهش کیفیت آن در زمان بازی خواهد شد. قیمت این کیف‌ها بسته به کیفیت اجزایی که در ساخت آن استفاده شده متفاوت است. قیمت این کیف‌ها بنا به عواملی که گفته شد از 150 هزار تومان تا 4 میلیون و 500 هزار تومان است.

نویسنده : اکرم انتصاریدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا