• سه‌شنبه 17 اسفند 1400 :: 02:47

از سال 98 تا پایان بهمن ماه سال جاری، می توان گفت تقریبا 54 درصد جمعیت استان اردبیل سجامی شده و دارای کد بورسی می باشند.

54 درصد جمعیت استان اردبیل سجامی هستند
بورس اردبیل به عنوان سیزدهمین تالار منطقه ای در کشور جهت تحقق اهداف پیش بینی شده برای بازار سرمایه ایران در قانون برنامه سوم و چهارم توسعه اقتصادی، فعالیت خود را مورخ 16 اسفند 1383 آغاز کرد.

تالار منطقه ای اردبیل در راستای انجام اصلی ترین رسالت خود که آموزش و توسعه فرهنگ سهامداری می باشد از بدو تأسیس تاکنون به طور میانگین سالانه 7180 نفر ساعت کلاس و کارگاه آموزشی برگزار کرده است.

بیشترین میزان آمار آموزشی طی 17 سال گذشته مربوط به سال های 92 و 97 می باشد؛ در طول سال جاری نیز علیرغم وجود محدودیت های ناگزیر ناشی از شیوع ویروس کووید19، تالار منطقه ای اردبیل با عقد تفاهم نامه آموزشی با مرکز سماء و پارک علم و فناوری استان و اتاق تعاون، اقدام به دایر کردن کارگاه های تخصصی با رعایت پروتکل ها کرد؛ طی سال جاری 11128نفر ساعت دوره آموزشی حضوری و مجازی توسط تالار منطقه ای دایر گردید.

همچنین تالار منطقه ای اردبیل در ابتدای تأسیس، فعالیت خود را با همکاری 2 شرکت کارگزاری آغاز کرد. در این سال ها علاوه بر مرکز استان، در 4 شهرستان دیگر و با 31 نقطه دسترسی که شامل ایستگاه معاملاتی، ایستگاه برخط گروهی، دفتر پذیرش و نمایندگی شرکت های کارگزاری مختلف می باشد، به عموم مردم استان خدمات رسانی می کند.

گفتنی است مجموع تعداد خدمات مربوط به فعالیت های حقوقی که به سهامداران از بدو تاسیس تا پایان بهمن ماه 1400 ارائه گردید 8288 مورد بوده است. این موارد شامل استعلام امور مالیاتی و اطلاع دارایی، اعلام پرتفوی و گواهی تمکن مالی ،رفع انسداد و صدور تاییدیه کد بورسی است.

طبق آمار شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه مبنی بر تعداد ثبت نام انجام شده در سامانه سجام از سال 98 تا پایان بهمن ماه سال جاری، می توان گفت تقریبا 54 درصد جمعیت استان اردبیل سجامی شده و دارای کد بورسی می باشند.

بورس

54 درصد جمعیت استان اردبیل سجامی هستنددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا