• سه‌شنبه 08 شهریور 1401 :: 01:41

پیش بینی قیمت دلار آمریکا در بازار حکایت از تاثیر خبرهای مختلف بوده است.

پیش بینی قیمت دلار

تحلیل پیش بینی قیمت دلار

 تحلیل پیش بینی قیمت دلار نشان می دهد که :


به عقیده بسیاری از فعالان بازار ارز با توجه به حمایت و مقاومت شدید مشاهده شده در مقابل خروج دلار از کانال قیمتی ۲۹ هزار تومانی، سطوح قیمتی این کانال را می‌توان به عنوان سنگر محکم شاخص ارزی در روز‌های کنونی دانست. بر اساس بررسی‌های به عمل آمده توسط تحلیلگران بازار ارز تهران، سیگنال‌های مثبت و منفی منتشر شده حول محور مذاکرات هسته‌ای وین سبب به وجود آمدن ۲ نیروی قوی و متضاد در فضای معاملات این بازار شده است.

کارشناسان بر این ‌باورند که تقابل و قدرت‌نمایی ۲ گروه متضاد در بازار مهم‌ترین عامل ماندگاری نرخ دلار در سطوح قیمتی کانال ۲۹ هزار تومانی است. همچنین این افراد بر این باورند که نهاد بازار‌ساز بانک مرکزی نیز در حال حاضر از تقابل ۲ نیرو در بازار استقبال کرده و توانسته از حجم تزریق خود به معاملات بازار بکاهد.

به عقیده بسیاری از کارشناسان ارزی عملیات تخلیه‌ای که در معاملات روز‌های میانی مرداد ماه و در راستای افزایش چشمگیر انتظارات مثبت در بازار تهران شکل گرفت سبب به وجود آمدن نیرو کاهشی قابل توجهی در بازار شده است. این افراد بر این باورند که معامله‌گرانی که اسکناس‌های خود را در ارقام پایین به فروش رسانده‌اند تا پایین آمدن نرخ ارز تمایلی به افزایش سطح دارایی‌های خود نداشته و به همین دلیل با وقوع روند‌های افزایشی در بازار مقابله می‌کنند.

همچنین این افراد بر این باورند که شکل‌گیری یک نیروی کاهشی قوی و تقابل آن با بازیگران افزایشی بازار به نفع نهاد‌های بازارساز درآمده و بانک مرکزی توانسته از حجم تزریق‌های خود به معاملات بازار ارز بکاهد که این امر می‌تواند در حفظ ذخایر ارزی این نهاد نقش بسزایی داشته باشد.


پیش بینی قیمت دلار

پیش بینی قیمت دلار دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا