• چهارشنبه 24 فروردین 1401 :: 09:10

استاندار اردبیل گفت : شهرک علم و فناوری اردبیل به وسعت ۷۰ هکتار جانمایی شده است.

سید حامد عاملی

ایجاد شهرک علم و فناوری اردبیل در ۷۰ هکتار زمین


سیدحامد عاملی در قرارگاه اقتصادی دانش‌بنیان استان اردبیل با بیان اینکه منطقه‌ای به وسعت ۷۰ هکتار به عنوان شهرک علم و فناوری استان اردبیل جانمایی شده است اظهار کرد: مقدمات و تهیه تجهیزات لازم آغاز شده و شرکت‌های دانش بنیان در شهرک مستقر خواهند شد.

وی افزود: در سفر سال گذشته ریاست جمهوری به استان اردبیل، مبلغ ۷۰ میلیارد ریال به کارخانه نوآوری حوزه دانش‌بنیان اختصاص یافت که پیشرفت پروژه مناسب گزارش شده و سال‌جاری مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

استاندار اردبیل تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی، یکی از محورهای نامگذاری سال‌جاری را به حوزه دانش بنیان اختصاص دادند و در همین راستا طبق برنامه‌ریزی‌های، توجه ویژه به حوزه فوق استان اردبیل در دستور کار قرار گرفت.

عاملی اضافه کرد: البته در ماه‌های پایانی سال گذشته جلسات متعددی جهت برنامه‌ریزی و تدوین راهبردهای حوزه دانش‌بنیان استان اردبیل صورت گرفته بود که با نامگذاری سال‌جاری توسط رهبر معظم انقلاب، توجه ویژه به این حوزه چند برابر شد.

وی ادامه داد: در شهرستان‌های استان اردبیل برخی ساختمان‌های بلااستفاده وجود دارد که تمهیدات لازم صورت گرفته است تا شرکت‌های دانش بنیان در مکان‌های مدنظر مستقر شوند.

استاندار اردبیل بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها استان اردبیل، دانش آموزان و دانشجویان نخبه و مبتکر را شناسایی کرده و حمایت‌های لازم مالی و غیر مالی همچون اعطای شناسنامه‌ خاص، تربیت و پرورش انجام خواهد شد.

عاملی گفت: تنها راه و روش پیشرفت مناسب و مطلوب استان اردبیل در کلیه حوزه‌ها اعم از صنعتی، کشاورزی، تجاری و پزشکی، توجه ویژه و اساسی به حوزه علم و فناوری است.


کلنگ زنی

ایجاد شهرک علم و فناوری اردبیل در ۷۰ هکتار زمیندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا