• چهارشنبه 24 فروردین 1401 :: 09:10

استاندار اردبیل گفت : شهرک علم و فناوری اردبیل به وسعت ۷۰ هکتار جانمایی شده است.

سید حامد عاملی

ایجاد شهرک علم و فناوری اردبیل در ۷۰ هکتار زمین


سیدحامد عاملی در قرارگاه اقتصادی دانش‌بنیان استان اردبیل با بیان اینکه منطقه‌ای به وسعت ۷۰ هکتار به عنوان شهرک علم و فناوری استان اردبیل جانمایی شده است اظهار کرد: مقدمات و تهیه تجهیزات لازم آغاز شده و شرکت‌های دانش بنیان در شهرک مستقر خواهند شد.

وی افزود: در سفر سال گذشته ریاست جمهوری به استان اردبیل، مبلغ ۷۰ میلیارد ریال به کارخانه نوآوری حوزه دانش‌بنیان اختصاص یافت که پیشرفت پروژه مناسب گزارش شده و سال‌جاری مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

استاندار اردبیل تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی، یکی از محورهای نامگذاری سال‌جاری را به حوزه دانش بنیان اختصاص دادند و در همین راستا طبق برنامه‌ریزی‌های، توجه ویژه به حوزه فوق استان اردبیل در دستور کار قرار گرفت.

عاملی اضافه کرد: البته در ماه‌های پایانی سال گذشته جلسات متعددی جهت برنامه‌ریزی و تدوین راهبردهای حوزه دانش‌بنیان استان اردبیل صورت گرفته بود که با نامگذاری سال‌جاری توسط رهبر معظم انقلاب، توجه ویژه به این حوزه چند برابر شد.

وی ادامه داد: در شهرستان‌های استان اردبیل برخی ساختمان‌های بلااستفاده وجود دارد که تمهیدات لازم صورت گرفته است تا شرکت‌های دانش بنیان در مکان‌های مدنظر مستقر شوند.

استاندار اردبیل بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها استان اردبیل، دانش آموزان و دانشجویان نخبه و مبتکر را شناسایی کرده و حمایت‌های لازم مالی و غیر مالی همچون اعطای شناسنامه‌ خاص، تربیت و پرورش انجام خواهد شد.

عاملی گفت: تنها راه و روش پیشرفت مناسب و مطلوب استان اردبیل در کلیه حوزه‌ها اعم از صنعتی، کشاورزی، تجاری و پزشکی، توجه ویژه و اساسی به حوزه علم و فناوری است.


کلنگ زنی

ایجاد شهرک علم و فناوری اردبیل در ۷۰ هکتار زمیندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا