• چهارشنبه 24 فروردین 1401 :: 09:31

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: ۸۰ درصد از مردم استان اردبیل الگوی مصرف برق را رعایت می‌کنند و همین موضوع سبب شده تا استان اردبیل جزو استان‌های کم مصرف باشد.

پریز برق

مردم اردبیل الگوی مصرف برق را رعایت می‌کنند


حسین قدیمی که در سالن جلسات شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به آیین نامه جدید تعرفه‌‌های برق، مصرف برق مشترکان به سه بخش کم مصرف، مصرف متعارف و پرمصرف تقسیم‌بندی می‌شود.

وی افزود: میزان مصرف برق برای مشترکان در ایام مختلف متفاوت بوده و به‌طوری‌که در ایام غیرگرم و عادی سال، الگوی مصرف برق ۱۰۰ کیلووات ساعت در هر ماه بوده و برای ایام گرم سال نیز در مناطق عادی این رقم به ۱۵۰ کیلووات ساعت در هر ماه می‌رسد و بدین ترتیب اگر مشترکی مصرفی کمتر از این مقدار داشته باشد جزو مشترکان کم مصرف بوده و مشمول افزایش تعرفه نخواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل بیان کرد: در مناطق گرمسیری استان اردبیل که شامل شهرستان‌های شمالی (پارس‌آباد، بیله سوار و اصلاندوز) می‌شود، الگوی مصرف در هر ماه ایام گرمسیری خرداد تا شهریور ماه، ۲۰۰ کیلووات ساعت بوده و اگر مشترکی بیش از این میزان مصرف داشته باشد مشمول افزایش تعرفه می‌شود.

قدیمی تشریح کرد: سامانه برق من برای سهولت در خدمت‌رسانی به مشترکان راه‌اندازی شده و مشترکان می‌توانند با نصب این اپلیکیشن در گوشی‌های همراه خود از ۳۴ نوع خدمت غیرحضوری بهره‌مند شوند. تا به امروز ۶ درصد از مشترکان استان اردبیل به تعداد ۳۴ هزار و ۶۲۵ مشترک این برنامه را نصب کرده‌اند.

یک هزار و ۳۰۰ کیلومتر سیم برق به کابل خودنگهدار تبدیل می‌شود

وی با اشاره به برنامه این اداره کل در راستای تبدیل سیم‌های برق به کابل خودنگهدار عنوان کرد: در حال حاضر ۳۵ درصد از شبکه برق اردبیل تبدیل به کابل خودنگهدار شده و در سال‌جاری نیز یک هزار و ۳۰۰ کیلومتر از این طرح توسط ۷ پیمانکار در سطح استان اردبیل با هزینه‌ای بالغ بر ۲۶۰ میلیارد تومان در دست اجرا است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با بیان اینکه یک هزار و ۷۳۴ روستا در سطح استان اردبیل برق‌دار هستند ادامه داد: تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار در سطح استان اردبیل از انرژی برق برخوردار هستند و در سال گذشته نیز طرح برق رسانی به ۱۵ روستای استان را انجام دادیم.

قدیمی بیان کرد: در سال جاری نیز طرح بهارستان در راستای اصلاح و بهینه‌سازی شبکه برق روستایی و روشنایی معابر روستاها، رفع مشکلات افت فشار برق و … را اجرا خواهیم کرد.

وی با اشاره به تعداد دستگاه‌های رمز ارز کشف شده در سطح استان اردبیل گفت: تا به امروز تعداد ۲ هزار و ۵۴۹ دستگاه رمز ارز از ۲۶۹ مرکز کشف و ضبط شده و جریمه‌ای بالغ بر ۳ و نیم میلیارد تومان برای این دستگاه‌های غیر مجاز در نظر گرفته شده است.


لامپ برق

مردم اردبیل الگوی مصرف برق را رعایت می‌کننددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا