• پنج‌شنبه 18 فروردین 1401 :: 12:17

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: در پی برگزاری جلسات هیات حل اختلاف و داوری، بیش از ۲۲ هکتار زمین راکد صنعتی در اردبیل آزادسازی شد.

منطقه صنعتی

آزادسازی بیش از ۲۲ هکتار زمین راکد صنعتی در اردبیل


محمد اهلی اظهار کرد: در پی برگزاری جلسات هیات حل اختلاف و داوری، بیش از ۲۲ هکتار زمین راکد صنعتی در اردبیل آزادسازی شد.

وی افزود: هدف از برگزاری جلسات هیات حل اختلاف و داوری که با حضور نماینده سازمان صنایع کوچک و طرف‌های قرارداد برگزار می‌شود، رسیدگی به وضعیت قراردادهای راکد است تا در صورتی که زمینی از سوی سرمایه‌گذار بلاتکلیف مانده و به صورت راکد رها گشته، تعیین تکلیف شده و اراضی به سرمایه‌گذاران واقعی واگذار شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل تصریح کرد: در صورت عدم آزادسازی این اراضی راکد، با گذشت زمان دیگر زمینی در شهرک‌های صنعتی وجود نخواهد داشت تا به سرمایه‌گذاران واقعی ارائه شود و شهرک‌های صنعتی، جولانگاه دلالان و سفته‌بازان خواهد شد.

بررسی ۱۳۰ قرارداد راکد در سال ۱۴۰۰

اهلی ادامه داد: خوشبختانه در سال گذشته، ۵ جلسه هیات حل اختلاف و داوری در شرکت شهرک‌های صنعتی برگزار شد که در این جلسات، تعداد ۱۳۰ قرارداد راکد مورد بررسی قرار گرفت.

وی تشریح کرد: این بررسی‌ها به فسخ و آزادسازی ۲۲ هکتار زمین صنعتی منجر و به تعدادی از قراردادها نیز مهلت دوباره برای اجرای طرح صنعتی داده شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی از صاحبان قراردادهای راکد دعوت کرد تا هرچه سریع‌تر نسبت به تکمیل طرح صنعتی خود اقدام کنند، در غیر این صورت قراردادهای راکد با حکم قضایی خلع ید و فسخ خواهند شد.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون، موظف به بازپس‌گیری اراضی راکد از صاحبان قراردادهای راکد و بلاتکلیف هستیم، گفت: بر اساس قانون هرگونه خرید و فروش اراضی و یا واحدهای تولیدی، خارج از مجوز شرکت شهرک‌های صنعتی وجاهت قانونی نداشته و به طور حتم، موجب ضرر و زیان خریداران خواهد شد.


کارخانه شهرک صنعتی

آزادسازی بیش از ۲۲ هکتار زمین راکد صنعتی در اردبیلدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا