• یکشنبه 28 اسفند 1401 :: 12:25

نوسانات قیمت بیت کوین گویای واقعیت های بسیاری است و مرور این واقعیت‌ها تصویر پیش روی سرمایه‌گذاران را شفاف می‌سازد.

آخرین نوسانات قیمت بیت کوین

نبض بازار: نوسانات قیمت بیت کوین


خبر داغ روزهای اخیر را رکورد قیمتی بازارهای جهانی از جمله رمزارزها و طلا در سال 2023 به خود اختصاص داده است. بررسی‌های انجام شده در حوزه کریپتو نشان می‌دهد که دارایی‌های ریسکی چون بیت‌کوین و اتریوم به ترتیب با رشد 67 و52 درصدی نسبت به اوایل سال جاری مواجه شدند. این امر سبب شد تا دارایی محبوب سرمایه‌گذاران در سال 2022 در روز گذشته از کانال 27 هزار دلاری گذر کرده و در میانه روز قیمت 27 هزار و 491 دلار را به ثبت رساند. در این میان شیب صعودی بیت‌کوین به اتریوم نیز سرایت کرد و سبب شد این رمزارز مهم جهانی نیز به کانال 1800 دلاری ورود پیدا کند. اما ماجرا به بازارهای ریسکی ختم نشد.

وضعیت بازار کریپتو در اوایل سال 2023 نشان می‌دهد بیت‌کوین از 60هزار دلار در سال 2022 به 16 هزار دلار رسید. این امر علاوه بر اینکه ناامیدی سرمایه‌گذاران را در خصوص کسب سود به دنبال داشت، انتظارات برای افزایش ارزش این دارایی را نیز کاهش داد. از دلایل کاهش انتظارات نیز می‌توان به عملکرد و اهداف بلندمدت فدرال رزرو در عملیات ضد تورمی خود اشاره کرد؛ زیرا نخستین اثر افزایش سیاست‌های پولی انقباضی، قوت گرفتن شاخص دلار و قربانی شدن بازارهای جهانی از جمله بازارهای ریسکی و طلا است. اما شواهد گویای آن است که بازارهای جهانی از روند سابق خود عقبگرد کردند و در مسیر صعودی قرار گرفتند. بازار رمزارزها در پی انتشار گزارش داده‌های تورمی آمریکا و واکنش مقامات این منطقه به آن، شیب صعودی به خود گرفت و توانست برای نخستین‌بار در سال 2023 به کانال 26 هزار دلاری وارد شود. اما سوال این است که گزارش تورم آمریکا چه سیگنالی را به بازار می‌دهد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که اثر سیاست‌های انقباضی روی روند کاهشی تورم، مهم‌ترین عامل صعود بازارها است؛ زیرا این سیگنال مثبت را به مقامات و تحلیل‌گران می‌دهد که اقدامات فدرال رزرو موثر واقع شده و دیگر نیازی به سیاست‌های سختگیرانه جرمی پاول برای مهار تورم نخواهد بود. این امر برای بازارها مطلوب واقع شد و توانستند مسیر معاملاتی خود را در روزهای اخیر تغییر دهند. بنابراین ارزش بیت‌کوین در ساعت 15 به وقت تهران به 26 هزار و 491 دلار رسید. به دنبال آن اتریوم نیز از روند صعودی رهبر رمزارزها پیروی کرد و سبب شد تا این دارایی نیز به عنوان دومین ارز دیجیتال مهم در سطح جهان با رشد 52 درصدی خود نسبت به اوایل سال 2023، به کانال 1800 دلاری صعود کند و در ساعت مذکور با قیمت 1817 دلار معامله شود. به‌نظر می‌رسد این دارایی با تداوم روند صعودی خود در روزهای اخیر کانال 30 هزار دلاری را نیز مشاهده خواهد کرد و به دنبال آن اتریوم نیز کانال 2هزار دلاری را به ثبت خواهد رساند. پس از بررسی این بازار، باید نگاهی به روند معاملاتی طلا نیز انداخت.


ماینر دیجیتال بیت کوین

آخرین نوسانات قیمت بیت کویندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا