• شنبه 16 مرداد 1400 :: 11:05

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با تصمیم ستاد تنظیم بازار و همکاری کارخانه سیمان روزانه ۳ هزار و ۹۵۰ تن سیمان در استان اردبیل عرضه می‌شود.

سیمان

 

رامین صادقی اظهار کرد: تا حد زیادی مشکل تامین سیمان و تعدیل قیمت‌ها در سطح استان اردبیل حل شده و عرضه خارج از شبکه سیمان نیز با تشدید نظارت‌ها به حداقل رسیده است.

وی با بیان اینکه صاحبان پروانه‌های ساختمانی و واحدهای عمرانی سیمان‌بر به راحتی‌ می‌توانند سیمان مورد نیاز خود را به نرخ مصوب دریافت کنند، اظهار کرد: قرار نیست به دلیل کاهش تولیدسیمان با اعمال سیاست‌های تعدیل انرژی افزایش پیدا کرده و یا عده‌ای دلال بخواهند به چندین برابر قیمت مصوب سیمان را در بازار آن هم به شکل بازار سیاه عرضه کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با بیان اینکه عده‌ای در روزهای گذشته به بهانه ساخت و ساز و با پروانه‌های قدیمی اقدام به خرید و تهیه سیمان و عرضه آن به خارج از شبکه داشتند، گفت: همه این افراد شناسایی و با تشکیل پرونده از سوی تعزیرا اعمال قانون شده‌اند.

صادقی افزود: وزارت صمت با استقبال از سیاست استان اردبیل در تنظیم بازار سیمان سعی دارد تا به تثبیت قیمت کمک کرده و جلوی عرضه سیمان را در خارج از شبکه بگیرد.

هیچ مشکلی در تامین سیمان مورد نیاز واحدهای عمرانی نداریم

وی با اشاره به اینکه کارخانه سیمان نمین با حداکثر ظرفیت و با شیفت شبانه تولیدسیمان را انجام می‌دهد، تصریح کرد: هیچ مشکلی در تامین سیمان مورد نیاز واحدهای عمرانی نداریم و تمام تلاش ما بر این است تا با همکاری انجمن‌های بخش خصوصی در این حوزه از التهابات و کاستی‌ها احتمالی در این حوزه بکاهیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ادامه داد: ظرفیت تولیدسیمان در کارخانه نمین در روزهای آینده به بیش از ۴۰۰ هزار تن نیز خواهد رسید و در هفته آینده به صورت کامل مشکل تامین و عرضه سیمان با قیمت مصوب برطرف شده و التهابات در این بازار فروکش می‌کند.

صادقی اظهار کرد: اجازه نخواهیم داد تا سیمان به نرخ‌های متعدد و در بازار سیاه به نرخ ۸۰ هزار تومان عرضه شود چرا که این امر ظلم و جفا در حق مجموعه‌های عمرانی و صاحبان پروژه‌های ساختمانی است که بخواهند با این نرخ سیمان را تامین کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا