• دوشنبه 16 اسفند 1400 :: 12:57

استاندار اردبیل گفت: ضرورت احداث شهرک صنفی در اردبیل احساس می‌شود و اینکه شغل‌های کاذب در مناطق مختلف موجب ترافیک شهر شده، اهالی بازار نیز در تسریع راه‌اندازی این شهرک تاکید دارند.

کارخانه شهرک صنعتی

شهرک صنفی در اردبیل احداث شود


سیدحامد عاملی با حضور در اتاق اصناف اردبیل و نشست با روسای اتحادیه‌های صنفی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: رونق‌بخشی به فضای کسب و کار و اقتصاد بازار از رویکردهای مهم دولت و مسؤولان استانی است و باید با همدلی و خرد جمعی برای ارتقای شاخص‌های اقتصادی تلاش کنیم.

وی افزود: در ۵ ماه گذشته وضعیت درآمدی و اقتصادی مردم ارزیابی شده و تمام برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها بر اساس این ارزیابی، صورت می‌گیرد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: یکی از مشکلات بخش اصناف نحوه بررسی اقلام قاچاق از سوی پلیس است که نشستی با فرمانده انتظامی در این مورد انجام شده که امیدواریم با نگرش مثبت به سمت و سوی توسعه اقتصادی و رونق بازار حرکت کرده و در کنار آن مشکلات سامانه جامع تجارت و بهبود فضای کسب و کار را حل کنیم.

وی اضافه کرد: در سه بخش کشاورزی، ‌گردشگری و صنعت با تأمین زیرساخت‌ها و همچنین اجرای طرح‌های توسعه‌ای به راحتی می‌توان منابع درآمدی استان را سالانه به ۲ برابر ارتقا داد تا استاندارد زندگی برای اهالی این استان نیز فراهم آید.

استان اردبیل نیازمند تغییر دیدگاه مسؤولان است

عاملی تقویت حوزه گردشگری خارجی و توجه به زنجیره تولید در بخش صنعت را در کنار افزایش تولید محصولات باغی، زراعی و دامی یادآور شد و بیان کرد: همه این فعالیت‌ها باید در بستر یک تغییر و تحول نگرش انجام شود چرا که ما در استان به شدت نیازمند تغییر ایده و دیدگاه مسؤولان و متولیان اجرایی هستیم.

نماینده عالی دولت در استان اردبیل گفت: در ۴ماهه اخیر بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان از محل سفر رئیس جمهور برای حوزه‌های مختلف عمرانی، صنعتی، کشاورزی، گردشگری و سلامت استان تزریق شده است.

وی مهم‌ترین عنصر توسعه استان را توجه به راه‌های ارتباطی و تقویت پروژه‌های زیربنایی و عمرانی دانست و افزود: استان اردبیل ۱۲ درصد از سرانه متوسط کشور در طول بزرگراه‌ها عقب است و از همین رو احداث بزرگراه شمال به جنوب در اولویت اصلی قرار گرفته تا بخشی از عقب ماندگی‌های تاریخی استان جبران شود.

عاملی با بیان اینکه برای تکمیل راه آهن اردبیل- میانه مصمم هستیم، گفت: تکمیل راه آهن اردبیل-میانه و توجیه‌دار کردن راه آهن اردبیل به پارس آباد مورد توجه قرار گرفته و سرعت در اجرای تونل‌ها و پل‌ها در ۶۰ کیلومتر گلوگاه اساس این مسیر ریلی در برنامه قرار دارد.

لغو پروازها در اردبیل به حداقل رسید

وی اضافه کرد: در بحث فرودگاه اردبیل نیز سعی شد تا با ارتقا و نصب سیستم روشنایی و راه‌اندازی باند اصلی، لغو پروازها در اردبیل به حداقل رسیده و با ایجاد آشیانه یک هواپیمای اختصاصی که بتواند در این فرودگاه مستقر شود در دستور کار قرار دارد.

استاندار اردبیل همچنین اجرای احداث ۴ پست تولید برق و اجرای خط دوم انتقال گاز از میانه به اردبیل را از دیگر پیگیری‌ها عنوان کرد و ادامه داد: تمام تلاش ما جذب سرمایه‌گذار، رونق اقتصادی و افزایش سرانه درآمد مردم استان است که این موضوع با اجرای طرح های پیش‌بینی شده قابلیت ۲برابر شدن دارد.

در این نشست چند نفر از روسای اتحادیه‌های صنفی، رییس اتاق اصناف، نایب رییس این اتاق و معاون سازمان صمت مشکلات و پیشنهادهای خود را مطرح کردند.


جمعیت بازار

شهرک صنفی در اردبیل احداث شوددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا