• پنج‌شنبه 12 اسفند 1400 :: 06:51

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: بر اساس قانون، قراردادهای راکد در شهرک های صنعتی استان فسخ شده و اراضی راکد از صاحبان قراردادهای بلاتکلیف باز پس گرفته می شود.

کارخانه شهرک صنعتی

فسخ قراردادهای راکد در شهرک‌های صنعتی اردبیل


محمد اهلی اظهار کرد: بر اساس قانون، موظف به بازپس‌گیری اراضی از قراردادهای راکد هستیم که بدین منظور در طول سال چندین جلسات هیات حل اختلاف و داوری تشکیل و قراردادهای راکد بررسی شده و در صورت نیاز فسخ می‌شود.

وی افزود: تا به امروز چهار جلسه هیات حل اختلاف و داوری در خصوص قراردادهای راکد در شهرک های صنعتی استان اردبیل برگزار شده که در طی این جلسات ۱۲۰ پرونده مورد بررسی قرار گرفته که نتیجه آن منتهی به مهلت به برخی از قراردادها و یا فسخ برخی دیگر از سوی داور شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با اشاره به اهداف برگزاری این جلسات بیان کرد: آزادسازی اراضی راکد در شهرک های صنعتی سبب می شود تا وضعیت این زمین ها تعیین تکلیف شده و در صورت نیاز به سرمایه گذاران واقعی که قصد فعالیت‌های تولیدی در استان دارند ارایه شود در غیر این صورت شهرک های صنعتی جولانگاه دلالان و فرصت طلبان می‌شود.

۹۵ درصد از صنایع استان اردبیل شامل صنایع کوچک است

اهلی بیان کرد: ۹۵ درصد از واحدهای صنعتی فعال در استان اردبیل شامل صنایع کوچک و متوسط بوده‌اند و این صنایع مربوط به واحدهایی است که اشتغال آنها زیر ۵۰ نفر است و خوشبختانه ظرفیت بسیار مناسبی در واحدهای صنعتی کوچک استان اردبیل وجود دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل تصریح کرد: در مجموع ۲۸ شهرک و ناحیه صنعتی دولتی و غیر دولتی در استان اردبیل فعال است که در آن یک هزار و ۴۰۰ قرارداد واحد صنعتی داشته‌ایم و از این تعداد ۶۰۰ واحد صنعتی در حال بهره‌برداری بوده و مابقی نیز در مرحله احداث، نصب تجهیزات و راه‌اندازی و نصب سوله قرار دارند.

وی گفت: واگذاری زمین به‌صورت نقد و اقساط طولانی مدت، بخشودگی پیش از موعد و سایر مشوق‌های سرمایه‌گذاری از جمله مواردی است که برای تسهیل ورود سرمایه‌گذاران به شهرک‌های صنعتی در نظر گرفته شده است.


منطقه صنعتی

فسخ قراردادهای راکد در شهرک‌های صنعتی اردبیلدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا