• سه‌شنبه 02 شهریور 1400 :: 12:25

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام یافته و برطرف‌سازی مشکلات در هفته‌های اخیر، تولید سیمان در کارخانه سیمان اردبیل افزایش یافته و میزان تولید روزانه این کارخانه به ۴ هزار و ۲۰۰ تن رسیده است.

رامین صادقی

 

رامین صادقی اظهار کرد: خوشبختانه با برطرف‌سازی مشکلات گذشته، تولید سیمان در کارخانه سیمان اردبیل افزایش یافته و میزان تولید روزانه این کارخانه به ۴ هزار و ۲۰۰ تن رسیده است و این درحالیست که پیش از این میزان ظرفیت تولید سیمان در این کارخانه ۳ هزار و ۵۰۰ تن در روز بود.

وی افزود: در طول چند هفته اخیر با مدیریت مصرف و بهبود شرایط تامین برق و افزایش ظرفیت آسیاب‌ها و تعطیلی کوره‌ها در کارخانه سیمان اردبیل شاهد افزایش میزان تولید این محصول بوده‌ایم که در پی آن و افزایش عرضه سیمان در بازار سبب تعادل بخشی در سیستم عرضه و تقاضا شده که تلاش می‌شود این روند ادامه‌دار باشد.

رئیس سازمان صمت استان اردبیل بیان کرد: در راستای ادامه این روند و تامین نیازهای موجود، از مدیران کارخانه سیمان درخواست کرده‌ایم که عرضه سیمان در بازار بورس را به تاخیر بیندازند تا شاهد تداوم روند کنونی و بهبود وضعیت و نیاز بازار باشیم.

صادقی با اشاره به اقدامات انجام یافته در راستای جلوگیری از توزیع خارج از شبکه این محصول در بازار عنوان کرد: باتوجه به آنکه مصرف سیمان در اردبیل در سه محور پروژه‌های عمرانی، مصرف مردمی و صنایع سیمان‌بر بوده، میزان نیاز سیمان برای این بخش‌ها احصا شده و در اختیار کارخانه سیمان قرار گرفته تا بر مبنای آن توزیع سیمان انجام گیرد و با دقت بسیار بالا رصد لازم برای جلوگیری از توزیع خارج از شبکه این محصول انجام می گیرد.

وی در خصوص قیمت بالای سیمان در بازار آزاد و نحوه برخورد با آن بیان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه عرضه سیمان با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب توسط عاملین فروش سیمان در سطح شهر و یا احتکار و عدم عرضه آن در بازار، مورد را به سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند تا برخورد قانونی انجام گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *