• سه‌شنبه 02 شهریور 1400 :: 01:33

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: دامداران صاحب پروانه چرای دام در اردبیل تا هشتم آذرماه امسال فرصت دارند نسبت به پرداخت بدهی و تمدید پروانه چرای خود اقدام کنند.

طبیعت درخت

 

محمود قلی زاده با اشاره به ابطال پروانه چرای دامداران در صورت عدم تمدید اظهار کرد: کلیه مرتع دارانی که تا کنون موفق به پرداخت حقوق و عوارض قانونی ناشی از تمدید سالیانه پروانه چرای دام سنوات قبل نگردیده اند تا هشتم آذر ماه امسال مهلت دارند نسبت به پرداخت بدهی و تمدید پروانه مرتع داری خود و متعاقب آن در اجرای بند ۲۰ فصل دوم شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور نسبت به تهیه و اجرای طرح مرتعداری اقدام کنند.

وی افزود: چنان چه دارنده پروانه چرای دام فوت کند، برابر بند ۴۸ فصل دوم شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور ظرف مدت ۲ سال از زمان فوت، همسر و فرزندان مرتع دار متوفی که ساکن محل یا عضو نظام عشایری و به صورت مستمر به حرفه مرتعداری مشغول باشند مکلف هستند صرفاً یک نفر را از بین خود انتخاب و به اداره معرفی کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ادامه داد: در غیر این صورت مجوز مرتع دار متوفی باطل و مرتع بلا معارض خواهد شد.

قلی‌زاده گفت: چنان چه تاریخ فوت مرتع دار متوفی در سنوات قبل بوده باشد همسر و فرزندان متوفی حد اکثر تا تاریخ ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰ فرصت دارند نسبت به معرفی یک نفر از بین خود اقدام نمایند که در غیر این صورت مجوز مرتعداری متوفی ابطال و مرتع فوق بلا معارض شناخته می‌شود.

وی با یادآوری استقبال دامداران برای تهیه طرح مرتع داری گفت: اقدامات مناسبی از طریق همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل برای تهیه طرح مرتعداری برای این افراد انجام شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا