• چهارشنبه 03 شهریور 1400 :: 07:11

مدیرعامل اتحادیه مرغدارانی تخمگذار میهن با رد گرانی قیمت تخم مرغ در بازار معتقد است؛ قیمت تخم مرغ پس از حدود یکسال واقعی شده است.

تخم مرغ

 

حمیدرضا کاشانی با بیان اینکه از آذر ماه سال گذشته تاکنون قیمت مصوب تخم مرغ تغییر نداشته است، اظهار کرد: طی این مدت قیمت نهادهای دامی افزایش ۳ تا ۴ برابرای داشته است و تولید تخم مرغ برای مرغداران با زیان بوده است.

وی ادامه داد: از انتهای سال گذشته قرار بر این بود قیمت مصوب تخم مرغ مطابق با افزایش هزینه‌های تمام شده اصلاح شود، اما هر بار یک بهانه مانند بازار نوروز، کرونا و انتخابات به تاخیر افتاد.

کاشانی از قرار گرفتن افزایش قیمت مصوب تخم مرغ در دستور کار وزارت جهادکشاورزی خبر داد و گفت: بر همین اساس وزارت جهادکشاورزی به برخی از استان‌ها ابلاغ کرده است که به مرغداران برای فروش تخم مرغ با قیمت اصلاح شده، فشار نیاورند.

وی تصریح کرد: علت این ابلاغ آن است که ادامه زیان مرغداران و فشار بر آن‌ها برای فروش تخم مرغ با نرخ مصوب، منتج به حذف اجباری گله‌ها خواهد شد که نتایج خود را در بازار با کاهش تولید و عرضه و افزایش قیمت نشان خواهد داد.

 

تخم مرغ

 

قیمت مصوب برای هر کیلوگرم تخم مرغ حدود ۱۴ هزار تومان است

وی یادآور شد: قیمت مصوب برای هر کیلوگرم تخم مرغ حدود ۱۴ هزار تومان است و قیمت اصلاح شده ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.

به گفته کاشانی؛ در حال حاضر مرغداران هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری را به طور متوسط ۱۷ هزار تومان به فروش می رسانند.

وی پیش بینی کرد: قیمت مصوب جدید با توجه به افزایش هر روزه هزینه تمام شده تولید بیش از قیمت اصلاح شده یعنی بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود.

کاشانی از جمله مشکلات مرغداران که موجب افزایش قیمت تولید تخم مرغ شده است را تاخیر در تحویل نهاده‌های دامی به آن ها عنوان کرد.

وی گفت: تامین ارز برای تامین نهاده‌های دامی با کندی انجام می‌شود که منجر به تاخیر در تامین ‌و تحویل آن‌ها به مرغداران می‌شود.

کاشانی با تاکید بر اینکه از ابتدای سال بیش از ۲۰ نامه به مسئولان درباره مشکلات مرغداران در حوزه نهاده‌های دامی ارسال کرده ایم، افزود: علاوه بر کندی در تامین ارز، حمل و نقل نهاده‌ها نیز با بی‌نظمی انجام می‌شود که خود بر بازار نهاده‌های دامی اثرگذار بوده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا