• دوشنبه 02 اسفند 1400 :: 08:51

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: مطالبات پیمانکاران مجری پروژه راه‌سازی خلخال به منجیل پرداخت شده و این پروژه هیچ‌گونه مشکل اعتباری ندارد.

محبوب حیدری: آخرین وضعیت احداث راه اصلی کلور – درام

آخرین وضعیت احداث راه اصلی کلور – درام


محبوب حیدری در بازدید از پروژه راه اصلی خلخال به منجیل اظهار کرد : با پیگیری‌های صورت گرفته مطالبات پیمانکاران مجری پروژه راه‌سازی خلخال به منجیل پرداخت شده و این پروژه هیچ‌گونه مشکل اعتباری ندارد و امسال و سال آتی مشکلی در تامین منابع مالی این پروژه نخواهد بود.

وی افزود: طول مسیر این پروژه ۴۲ کیلومتر بوده که در دو قطعه ۱۷ و ۲۵ کیلومتری تعریف شده و هم اکنون از سوی پیمانکاران با بکارگیری حداکثر ظرفیت و توان ماشین آلات و نیروی انسانی در حال اجرا است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: در حال حاضر ۷۰ دستگاه ماشین آلات سنگین و سبک راه سازی به‌کار گرفته شده با ۱۰۰ نیروی انسانی در ۲ قطعه مشغول عملیات اجرایی هستند.

حیدری با بیان اینکه اعتبارات این پروژه از سه محل توازن منطقه‌ای، ردیف اعتباری ملی و اعتبارات سفر ریاست جمهوری تامین می‌شود، گفت: قطعه یک این پروژه به طول ۱۷ کیلومتر با قرارداد سه هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال در حال اجرا بوده و ۱۲ کیلومتر از ۲۵ کیلومتر قطعه دوم نیز در مرحله نهایی عملیات زیرسازی است.

وی افزود: ۷ کیلومتر طول مسیر از سمت خلخال که در اولویت کاری قرار دادیم تا شهریور ماه سال آتی عملیات اجرایی آن را انجام داده و بعد از اینکه سمت خلخال به‌طور کامل به اتمام رسید، از سال آینده چهار کیلومتر باقیمانده و تفویض شده به راه و شهرسازی استان اردبیل در داخل حوزه زنجان نیز ادامه عملیات اجرایی انجام خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: امیدوار هستیم با تزریق هزار میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ماده ۵۶ به قطعه یک این پروژه تا پایان امسال سرعت عملیات اجرایی این قطعه را افزایش دهیم.

در این بازدید نماینده مردم شهرستانهای خلخال وکوثر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: پروژه خلخال به منجیل در حال حاضر تنها پروژه راه‌سازی استان اردبیل است که به دلیل واقع شدن در منطقه خوش آب وهوای شاهرود خلخال در حال اجرا است.

سید غنی نظری اظهار کرد: با توجه به پیشرفت کار در قطعه دوم راه که عملیات اجرایی آن به طول ۲۵ کیلومتر در حال احداث است امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۱ پیمانکار این قطعه کار را به پایان رسانده و تحویل دهد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲ کیلومتر از مسیر ۱۷ کیلومتری قطعه یک این راه در حال انجام است ابراز امیدواری کرد که با تکمیل و بهره برداری از این پروژه مردم استان اردبیل بویژه خلخال از یک راه ایمن و استاندارد عاری از گردنه‌های برف‌گیر برای مسافرت‌های زمستانی خود بهره‌مند شوند.


پروژه عمرانی

آخرین وضعیت احداث راه اصلی کلور – درامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا