• دوشنبه 08 شهریور 1400 :: 11:09

اغلب نماد‌ها در بورس امروز در صف فروش یا دست کم در آستانه صف فروش قرار گرفتند که با این حال شرایطی سخت که گریبان کوچک و بزرگ را گرفته و هم شاخص کل و هم شاخص هم‌وزن را نزولی کرده است.

بورس

امروز ۸ شهریورماه، بورس تهران معاملات خود را با افت آغاز کرد بطوریکه در جریان معاملات، شاخص کل بورس با افت ۳۶ هزارواحدی به عدد یک میلیون و ۵۳۷ هزارواحد و شاخص هم وزن نیز با افت ۹ هزار واحد به عدد ۴۵۷ هزار واحد رسید.

سقوط آزاد شاخص بورس در اولین ساعت معاملات

شاخص بورس در شروع معاملات امروز هشتم شهریورماه با کاهش شدید مواجه شد.

شاخص کل بورس در ادامه روند نزولی دیروز، در نیم ساعت ابتدایی معاملات امروز (دوشنبه ۸ شهریور) با اُفت ۳۳ هزار و ۶۳۳ واحدی، به یک میلیون و ۵۳۹ هزار و ۷۷۲ احد سقوط کرد.

شاخص هم‌وزن نیز با کاهش ۸۷۴۹ واحدی به رقم ۴۵۸ هزار و ۷۶۱ واحد برگشت.

بررسی‌ها نشان می‌دهد بیش از ۴۷ درصد نماد‌های بازار سرمایه تا اینجای کار بیش از سه درصد ارزش خود را از دست داده‌اند و ۲۹ درصد دیگر بین نیم تا سه درصد منفی خورده‌اند. موردی که نشان می‌دهد در اولین دقایق معاملات امروز، ریزش بازار گریبان ۷۶ درصد یعنی سه چهارم نماد‌ها را گرفته است.

نقشه بازار امروز مثل نمای پایانی روز گذشته رنگ قرمز به خود گرفته است. معدود نمادهایی در نقشه پیدا می‌شوند که توانسته‌اند سهامدارانشان را از ریزش بازار نجات دهند ولی همچنان اکثریبت قاطع بازار با روند نزولی و حتی صف فروش مواجه شده است.

اتفاقی که باعث شده صبح امروز قیمت واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF سهامی کاهش قابل توجهی داشته باشد. دارا یکم پنج درصد کاهش قیمت پیدا کرده و پالایش سه درصد ارزش خود را از دست داده. در گروه خودرو و ساخت قطعات که بیشترین آمار معاملات ابتدای بازار را دارد، خودرو و خساپا هرکدام چهار درصد عقب‌نشینی کرده‌اند و خگستر و خپارس سه درصد کاهش قیمت را پشت سر گذاشته‌اند.

بورس

اثرگذارترین نمادها بر شاخص بورس

همه نمادهای شاخص‌ساز «فملی»، «چگل»، «فارس»، «فولاد»، «شستا» و «شپنا» تأثیر بزرگی در کاهش شاخص در معاملات امروز داشته‌اند.

ارزش سهام نمادهای پرتراکنش امروز شامل «سپید»، «شپنا»، «خساپا»، «خودرو» و «شستا» با کاهش بالای چهار درصدی مواجه شده است.

افزایش عرضه ها و منفی شدن اغلب نمادها

تابلوی شستا در مدار 4.1 درصد قرمز است و مشارکت 23 درصدی حقوقی ها در خرید بیش از 17 میلیون سهم شاهد هستیم.

افت قیمت فلزات اساسی

فلزات اساسی با افت یکپارچه قیمت ها داد و ستد می شوند.فولاد, فملی, ذوب, فخوز, فجر, وسدید, کویر, فزرین, فاسمین و فسرب با گرایشی منفی متعادل اند.فتوسا, فپنتا, فسازان, فنورد, فرآور, فباهنر, فولای, کاوه و فجر پر عرضه های گروه اند.

در بازار سراسر قرمز امروز شسپا هم‌چنان صف سنگین خرید را حفظ کرده و همانند دو روز گذشته با افزایش تقاضا برای خرید رو به رو است ؛ هم‌اکنون با قیمت 299.3 تومان صف خرید بیش از 1.3 میلیاردی دارد.

افت قیمت خودرویی ها

خبهمن, خزر, خاذین, خفنر, پر عرضه های گروه اند.خودرو, خساپا, خگستر, خپارس, ختوقا, ورنا, خمهر و خریخت با تعادل میان خریداران و فروشندگان با افت قیمت داد و ستد می شوند.خمحرکه و خزامیا نمادهای مورد توجه گروه اند.

بورسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا