• جمعه 12 شهریور 1400 :: 01:33

طبق آمار اعلام شده توسط مرکز آمار ایران، استان اردبیل با تورم نقطه به نقطه ۴۳.۴ درصدی درمرداد ماه سال ۱۴۰۰ در رتبه ۲۳ قرار دارد

طبق آمار اعلام شده توسط مرکز آمار ایران، استان اردبیل با تورم نقطه به نقطه ۴۳.۴ درصدی درمرداد ماه سال ۱۴۰۰ در رتبه ۲۳ قرار دارد و در این ماه درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل برای خانوارهای کشور ۴۳.۲ درصد بوده و این امر نشانگر آن است که تورم استان اردبیل ۰.۲ درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

تورم ۴۳.۴ درصدی اردبیل در مرداد ماه سال ۱۴۰۰

مرکز آمار ایران پس از بررسی شاخص قیمت مصرف‌کننده در مرداد ماه سال ۱۴۰۰، درصد تغییر شاخص کل نسبت به مدت مشابه سال قبل را به تفکیک استان‌ها منتشر کرد که در این آمار درصد تغییر شاخص کل برای خانوارهای کشور نسبت به مرداد ماه سال ۹۹، ۴۳.۲ درصد اعلام شد، در این ماه عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (١٠٠=١٣٩٥) به ۳۳۷.۸ رسید که نسبت به ماه قبل ۳.۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در این ماه بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام با ۵۳.۴ درصد و کمترین آن مربوط به استان تهران با ۳۷.۶ درصد است و استان اردبیل نیز با تورم ۴۳.۴ درصدی در رتبه ۲۳ قرار دارد.

آمار و نمودار شاخص تورم قیمت

یعنی خانوارهای ساکن استان ایلام نسبت به تیر ماه ۱۳۹۹ به طور متوسط ۱۰.۲ درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای استان تهران ۵.6 درصد کمتر از میانگین کل کشور برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده‌‌اند و خانوارهای استان اردبیل نیز به طور متوسط ۰.۵ درصد بیشتر برای خرید یک مجموعه کالا و خدمات یکسان هزینه پرداخت کرده‌اند.

طبق آمار اعلامی نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مرداد ماه سال ۱۴۰۰ برای کل خانوارهای کشور به عدد ۴۵.۲ درصد رسیده و نرخ تورم دوازده ماهه استان اردبیل نیز ۴۶.۷ درصد بوده و در رتبه ۱۵ قرار دارد.

بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام با ۵۱.۴ درصد و کمترین نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مرداد ماه ۱۴۰۰ نیز مربوط به استان قم با ۴۰.۹ درصد است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا