• سه‌شنبه 03 اسفند 1400 :: 08:48

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در سال‌جاری میزان کالای قاچاق در استان اردبیل به شدت کاهش یافته است.

رامین صادقی: کالای قاچاق در اردبیل کاهش یافت

کالای قاچاق در اردبیل کاهش یافت


رامین صادقی در جلسه هماهنگی مبارزه با کالاهای قاچاق در سطح عرضه و بازار در اردبیل اظهار کرد: بر اساس ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا تمامی محصولات تولید داخل باید از شناسه کالا بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: در قالب این طرح قرار است به صورت مشخص تولید کالا از مبدأ مورد رصد و پیگیری قرار گرفته تا هیچ‌گونه فرآیند غیرقانونی در تهیه و عرضه آن به وجود نیاید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت:‌ از سال 98 اجرای قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا را شاهد هستیم که در گام اول این برخورد با کالاهای برقی و لوازم خانگی بوده و در گام بعدی نیز در دیگر کالاهای مصرفی نظیر لوازم یدکی و البسه مورد رصد و بررسی قرار گرفت.

صادقی افزود: هموطنان در قالب کد دستوری #477* می‌توانند از اصالت کالا و شناسه واقعی آن مطلع بوده و در خرید کالای با اصالت اطمینان خاطر داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: تلاش برا ین است تا در ایام پایانی سال بیش از گذشته با همکاری نیروی انتظامی جلوی ورود کالاهای قاچاق به استان به ویژه البسه و لوازم خانگی گرفته شده و مردم نیز در قالب این طرح یاریگر سازمان صنعت، معدن و تجارت باشند.

صادقی از ذخیره‌سازی مناسب مایحتاج مردم در ایام پایانی سال خبر داد و اضافه کرد: به اندازه کافی برنج، گوشت، روغن و همچنین میوه و سایر مایحتاج ضروری مردم تأمین شده تا در روزهای آینده به تدریج وارد چرخه مصرف و عرضه شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: امیدواریم با همراهی دستگاه‌های نظارتی به ویژه تعزیرات و سایر نهادها زمینه عرضه مطلوب کالا به دور از قاچاق و یا کالاهای غیر شناسه‌دار در عرضه و بازار فراهم آید.


صادرات و واردات کالا

کالای قاچاق در اردبیل کاهش یافتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا