• دوشنبه 15 شهریور 1400 :: 11:47

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: سوخت پشتیبان نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل در دستور کار این شرکت قرار دارد.

پالایشگاه نفت و بنزین

 

 

سید حجت مدنی از ارسال ۸۵ میلیون لیتر نفتگاز در پنج ماهه نخست سال جاری به نیروگاه یاد شده خبر داد و گفت: تامین سوخت پشتیبان نیروگاه سبلان در دستور کار این شرکت قرار دارد و برای سوخت رسانی مطلوب و بی وقفه به این نیروگاه آمادگی کامل داریم.

مدیر منطقه در باره نفتگاز بخش غیر نیروگاهی تصریح کرد: مصرف نفتگاز در این بخش در بازه زمانی اشاره شده نزدیک به ۱۴۷ میلیون لیتر بوده که با آنالیز و قیاس با مدت مشابه سال قبل ۷.۵ درصد افزایش داشته است.

مدنی در پایان سوخت اصلی نیروگاه را گاز طبیعی و سوخت پشتیبان را نفتگاز اعلام کرد.

توزیع نزدیک به ۴۰۰ میلیون لیتر سوخت در استان اردبیل

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: در پنج ماهه اول امسال نزدیک به ۴۰۰ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی مایع شامل بنزین، نفت سفید،نفتگاز و نفت کوره در منطقه اردبیل توزیع شد.

سید حجت مدنی درباره تامین و توزیع سوخت استان بیان کرد: این میزان فرآورده‌‌ در سال ۱۴۰۰ و از ابتدای سال تا پایان مرداد ماه در استان اردبیل و دیگر مناطق زیر پوشش سوخت رسانی این منطقه مصرف شد که در قیاس با مدت مشابه سال قبل ۳ درصد افزایش مشاهده می شود.

این مقام مسئول درباره مصرف سوخت بنزین اعم از معمولی، سوپر و یورو ۴، در بازه زمانی فوق نسبت به همین مدت در سال ۹۹ گفت: با آنالیز و قیاس ارقام مصرفی امسال و سال قبل افزایش ۱۷ درصد داشته است.

ایشان تصریح کرد: مقایسه آمار نفتگاز (گازوئیل) هم در۱۵۵ روز سال ۱۴۰۰ با مدت مشابه سال قبل، حکایت از کاهش ۵ درصد است.

مدنی از کاهش ۱۰ درصد مصرف نفت سفید هم در همین مدت نسبت به سال ۹۹ خبر داد و افزود: درصد میزان مصرف فرآورده‌های نفتی در مدت زمانی فوق در بخش های حمل و نقل ۶۴ درصد، حرارتی ۲ درصد، برق(نیروگاه) ۲۱ درصد، کشاورزی ۱۰ درصد، صنایع و پروژه ها بترتیب ۱و ۲ درصد اعلام کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا