• چهارشنبه 17 شهریور 1400 :: 10:16

معاون مسکن و ساختمان راه‌وشهرسازی استان اردبیل گفت: ثبت‌نام‌کنندگان مسکن اقدام ملی در شهر اردبیل مورد پایش نهایی قرار گرفتند تا در نهایت متقاضیان واجد شرایط با پرداخت مبلغ اولیه ۴۰ میلیون تومان به ۲ هزار و ۵۳۳ نفر رسید.

مسکن

شهرام باباخانی اظهار کرد: همزمان با سراسر کشور و در ۴ مرحله ثبت‌نام از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن انجام شد که ۹ هزار و ۲۰۰ نفر ثبت نام کردند.

وی افزود: این ثبت‌نام‌کنندگان در شهر اردبیل مورد پایش نهایی قرار گرفتند و در نهایت متقاضیان واجد شرایط با پرداخت مبلغ اولیه ۴۰ میلیون تومان به ۲ هزار و ۵۳۳ نفر رسید تا با واگذاری رایگان زمین مراحل صدور پروانه و قرارداد ساخت به انجام برسد.

معاون مسکن و ساختمان راه‌وشهرسازی استان اردبیل پیشرفت برخی پروژه‌های اقدام ملی مسکن را ۴۵ تا ۷۰ درصد اعلام کرد و گفت: مابقی قراردادها تامین اراضی و صدور پروانه تا آخر شهریورماه برای متقاضیان واجد شرایط انجام خواهد شد تا شاهد ساخت و تکمیل این واحدها در کوتاه‌ترین زمان باشیم.

باباخانی تشریح کرد: شرایطی که برای متقاضیان در قالب طرح اقدام ملی مسکن در نظر گرفته شده است ۵ سال سکونت در اردبیل، تاهل و سبز بودن فرم ج است که از دولت زمین، واحد مسکونی و تسهیلات مسکن دریافت نکرده باشند.

مسکن

ثبت‌نام از متقاضیان جدید در آینده آغاز می‌شود

وی ادامه داد: یکی از شروط مهم در بهره‌مندی از این طرح پرداخت ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه است که برخی از متقاضیان در مهلت تعیین شده و در چندین نوبت این پرداختی را انجام نداده‌اند.

معاون مسکن و ساختمان راه‌وشهرسازی استان اردبیل بیان کرد: با توجه به سیاست وزارت راه‌وشهرسازی در تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی، ثبت‌نام از متقاضیان جدید در سایت کشوری آغاز خواهد شد که افراد واجد شرایط می‌توانند در موعد اعلام شده ثبت‌نام را انجام دهند.

باباخانی عنوان کرد: با توجه به افزایش قیمت مصالح و سایر امکانات مورد نیاز در ساخت مسکن، واگذاری زمین در این طرح رایگان و هزینه شهرداری با تخفیف ۵۰ درصد و نظام مهندسی ۶۰ درصد انجام شده تا هزینه تمام‌شده کاهش پیدا کند.

وی گفت: مباحثی در مورد افزایش تسهیلات بانکی بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان به‌گوش می‌رسد که در صورت تصویب و پرداخت این تسهیلات مابه‌التفاوت قیمت تمام شده مسکن از این محل جبران خواهد شد.

مسکن

اهمیت پرداخت به‌موقع مبالغ توسط متقاضیان

معاون مسکن و ساختمان راه‌وشهرسازی استان اردبیل تصریح کرد: پیشرفت پروژه اقدام ملی مسکن منوط به پرداخت مبالغ از سوی متقاضیان است که طبق زمان‌بندی باید این پرداختی‌ها را انجام دهند تا پروژه در موعد مقرر آماده بهره‌برداری باشد.

باباخانی پیشرفت پروژه کارگر و اندیشه یک را مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: قرار است تا پایان امسال ۵۴۰ واحد مسکن در قالب این طرح تکمیل و واگذار شود که تاکنون ۷۰ درصد متقاضیان طبق زمان‌بندی مبالغ خود را پرداخت کرده‌اند اما ۳۰ درصد تاخیر در پرداخت دارند.

وی گفت: ما قول داده‌ایم که واحدهای مسکن اقدام ملی را با کیفیت و به‌موقع تحویل دهیم که با توجه به شرایط آب و هوایی استان اردبیل شایسته است متقاضیان نیز بر اساس زمان‌بندی مبالغ درخواستی را پرداخت کنند تا تاخیر در تحویل این پروژه ها اتفاق نیافتد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا