• چهارشنبه 17 شهریور 1400 :: 10:45

استاندار اردبیل گفت: بیشتر طرح‌های کشاورزی، صنعتی و گردشگری راکد، قابل احیاء هستند و باید مشکلات موجود در این طرح‌ها توسط دستگاه های متولی احصا شود و در این راستا مجموعا ۱۷۶ واحد قابل احیا در بخش صنعتی و کشاورزی شناسایی شده است.

کارگر صنعت

اکبر بهنام جو در جلسه بررسی طرح‌های قابل احیای صنعتی، کشاورزی و گردشگری استان اردبیل اظهار کرد: در بخش صنعت حدود ۷۶ واحد قابل احیاء احصا شده و باید در جلسه بعدی تمام مشکلات آنها با تفکیک شهرستان در اختیار اعضای جلسه قرار گیرد.

وی افزود: باید در مورد تسهیلات و بانک‌های عامل، مشکلات واحدهای مورد اشاره به‌طور شفاف مشکلات جز به جز بررسی و پیگیری شود.

استاندار اردبیل بیان کرد: با احیای واحدهای راکد و نیمه فعال میزان اشتغال افزایش می‌یابد و باید در بررسی‌ها مشخص شود که این واحدها چه میزان سرمایه درگردش لازم دارند و میزان بدهی وحجم وامی که نیاز دارند باید در بخش صنعت احصا شود.

آبیاری مزارع کشاورزی

شناسایی ۱۰۰ واحد قابل احیا در بخش کشاورزی

بهنام جو ادامه داد: در بخش کشاورزی نیز حدود ۱۰۰ واحد قابل احیا شناسایی شده است و واحدهایی که قابل احیا نبوده و نیست باید طبق قانون و نظر کارشناسان امر تعیین تکلیف شوند.

وی تصریح کرد: بیشتر صاحبان طرح‌ها منتظر دریافت تسهیلات از طریق تبصره ۱۸ هستند و باید روند ارایه تسهیلات در این راستا بطور کامل شفاف و اطلاع رسانی شود البته تبصره ۱۸ به طرح‌های پیشرفت بالای ۶۰درصد تعلق می‌گیرد.

استاندار اردبیل از نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی، صنعت و تجارت و گردشگری خواست تمام مشکلات طرح‌ها احصا و با حضور فرمانداران به تفکیک بررسی شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا