• جمعه 19 شهریور 1400 :: 06:07

رئیس اتحادیه فروشندگان و تعمیرکنندگان تلفن ثابت و همراه اصفهان با اشاره به افزایش خرید و فروش گوشی دست دوم و تعمیرات موبایل در اصفهان، گفت: هنوز بازار خرید و فروش گوشی در آستانه مهر ماه در اصفهان داغ نشده و شاید برخی خانواده ها این تصور را دارند که آموزش ها در سال تحصیلی جدید حضوری است.

موبایل

رئیس اتحادیه فروشندگان و تعمیرکنندگان تلفن ثابت و همراه اصفهان با اشاره به افزایش خرید و فروش گوشی دست دوم و تعمیرات موبایل در اصفهان، گفت: هنوز بازار خرید و فروش گوشی در آستانه مهر ماه در اصفهان داغ نشده و شاید برخی خانواده ها این تصور را دارند که آموزش ها در سال تحصیلی جدید حضوری است.

حسن میرشمشیری با اشاره به وضعیت بازار خرید و فروش موبایل در آستانه سال تحصیلی جدید با توجه به غیرحضوری بودن آموزش در سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: قیمت گوشی موبایل وابستگی شدیدی با نوسانات نرخ ارز دارد.

 

وی تاکید کرد: از سوی دیگر اگرچه عرضه موبایل در بازار بالا است، اما در آستانه سال تحصیلی جدید همچنان تقاضا برای خرید گوشی پایین است و این به نوعی به قدرت خرید پایین مردم برمی گردد.

رئیس اتحادیه فروشندگان و تعمیرکنندگان تلفن ثابت و همراه اصفهان تاکید کرد: به دلیل افزایش قیمت موبایل، افراد به دلیل کاهش قدرت خرید، ترجیح می دهند به جای خرید، تا جایی که امکان دارد، گوشی های خود را تعمیر کنند.

وی گفت: در حال حاضر سطح زیادی از مشتریان ما در بازار یا روی به خدمات تعمیر گوشی آورده اند و یا در صورت اجبار، برای خرید گوشی های ارزان قیمت سرمایه گذاری می کنند.

میرشمشیری با بیان اینکه امیدواریم تا ابتدای مهر ماه قیمت ارز اندکی کاهش یابد تا افت قیمت گوشی، بر خرید افراد در بازار تاثیر بگذارد، تاکید کرد: به دلیل عرضه بالای موبایل در بازار و تقاضای پایین، هنوز قیمت ها در بازار بالا نیست.

وی درباره خرید اجباری گوشی از سوی خانواده در آستانه سال تحصیلی جدید، گفت: نوسانات قیمت برای گوشی هایی که به طور معمول خانواده ها برای فرزندان محصل خود خرید می کنند، آنچنان زیاد نیست و نوسانات قیمتی حدود ۴۰۰ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه فروشندگان و تعمیرکنندگان تلفن ثابت و همراه اصفهان افزود: در حال حاضر در بازار اصفهان تقاضا برای خرید گوشی بسیار کاهش یافته است و بسیاری از واحدهای صنفی در روز شاید تنها دو یا سه گوشی فروش داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه هنوز بازار خرید و فروش گوشی در آستانه مهر ماه در اصفهان داغ نشده است، تصریح کرد: شاید همچنان برخی خانواده ها این تصور را دارند که آموزش ها در سال تحصیلی جدید حضوری و یا نیمه حضوری است، به همین دلیل همچنان تقاضا برای خرید گوشی پایین است.

میرشمشیری همچنین گفت: با توجه به تعداد بالای واردکننده، در حال حاضر میزان بالای گوشی تلفن همراه با گارانتی در واحدهای صنفی فروش موبایل موجود است.

وی با اشاره به برندهای موبایل پرطرفدار در بین اصفهانی ها برای خرید، گفت: در حال حاضر گوشی های برند سامسونگ در اصفهان بسیار پرطرفدار است، از سوی دیگر برندهای هوآوی، نوکیا، هانر مورد توجه اصفهانی است.

رئیس اتحادیه فروشندگان و تعمیرکنندگان تلفن ثابت و همراه اصفهان افزود: در حال حاضر کمترین قیمت گوشی در بازار اصفهان حدود ۲ میلیون تومان و بالاترین آن ۳۸ میلیون تومان است.

وی البته گفت: مشتریان برند آیفون خاص هستند و در گروه دانش آموزشی و مصرف عادی قرار ندارند و به نوعی این برند کالای لوکس محسوب می شود.

میرشمشیری با تاکید بر اینکه قیمت گوشی موبایل، با سطح درآمد خانواده فاصله دارد و افراد بعد از چند ماه پس انداز امکان خرید پیدا می کنند، تصریح کرد: در حال حاضر میزان تقاضای مردم برای تعمیرات گوشی نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی همچنین گفت: از سوی دیگر بازار خرید و فروش گوشی دست دوم در اصفهان نسبت به سال گذشته رونق بیشتر گرفته است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا