• شنبه 20 شهریور 1400 :: 11:59

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 330 هزارتن کالای اساسی توسط شرکت های حمل و نقل و ناوگان ملکی راهداری حمل شده است.

صادرات و واردات کالا

 

کلیم اله وثوقـی حمل کالا و مایحتاج عمومی مردم را اولویت اصلی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل دانست و تصریح کرد: انجمن های صنفی رانندگان و شرکت ها موظف شده اند برای هر کامیونی که از بندرامام نهاده دامی و کالای اساسی به استان حمل نماید در سالن اعلام بار یک مرتبه بدون نوبت بار ارائه کنند.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل برنج ، جو،گندم،نهاده های دامی ،ذرت و شکر را مهمترین کالاهای اساسی حمل شده عنوان کرد و گفت: توزیع این کالاها توسط امور پشتیبانی دام و سایر دستگاههای مربوطه بدون هیچ مشکلی در سطح استان انجام می شود.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل از تلاش های شبانه روزی رانندگان سخت کوش قدردانی کرد و افزود: صدور بارنامه برای کلیه شرکت های حمل ونقل استان از مبدا بندرامام به مقصد استان اردبیل برای کالاهای اساسی، سویا، ذرت و جو فراهم شده است.

وثوقی افزود: در راستای ترغیب رانندگان عزیز جهت اعزام به بندر امام خمینی(ره)، طبق هماهنگی های به عمل آمده با انجمن شرکت های حمل و نقل اگر راننده ای به مقصد خوزستان بار حمل نموده و از بندر امام به مقصد استان اردبیل کالای اساسی حمل نماید با ارائه بارنامه رفت و برگشت می تواند 10درصد کمیسیون دریافتی شرکت از بابت رفت را بازپس گیرد.

عضو شورای اداری استان اردبیل از جابجایی یک میلیون و 700 هزارتن کالا در 5 ماه گذشته در استان نیز خبر داد و گفت: در مدت یادشده 129 هزاربرگ بارنامه نیز صادر شده است.
وی بیشترین جابجایی کالای استان را مربوط به شهرستانهای اردبیل ، پارس آباد،نمین و بیله سوار دانست و فعالیت 151 شرکت حمل و نقل کالا،مسافر و بین المللی با 16 هزارو 710 دستگاه ناوگان و 14هزارو 306 راننده پرتلاش را در استان یادآور شد.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل با بیان اینکه کلیه دستورالعمل های بهداشتی به شرکت های حمل و نقل کالا و مسافر ابلاغ شده خاطرنشان کرد: نظارت ویژه ای بر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در ناوگان های عمومی و عملکرد آنان درحال انجام است و با متخلفان در کمیسیون های ماده 11 و 12 طبق قانون برخورد می شود.

عضو شورای اداری استان اردبیل در تشریح پروژه های مهم حوزه راهداری افزود: یکی از این پروژه های مهم پروژه کمربندی بیله سوار است که تلاش می کنیم تا پایان امسال افتتاح شود.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل با بیان اینکه تکمیل کمربندی بیله سوار به جهت قرار گرفتن در مسیر گمرک و پایانه مرزی بیله‌سوار و تردد روزانه چند صد دستگاه خودرو‌های عمومی و ناوگان حمل و نقل ضروری است گفت: عملیات اجرائی این پروژه به طول ۴ کیلومتر آغاز شده و تاکنون ۱.۸ کیلومتر آن بهسازی شده است.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل تصریح کرد: پروژه کمربندی بیله سوار از میدان مرزداران تا میدان شهریار ادامه دارد و در کیلومتر‌های مختلف با رعایت اصول راهسازی، خاکبرداری و خاکریزی‌ها مطابق نقشه‌های اجرائی انجام خواهد شد.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل با اشاره به اینکه برای اجرای این مهم ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه می‌شود گفت: این پروژه مهم در ادامه لایه‌های روسازی در عرض مناسب که بیشتر از عرض فعلی خواهد بود اجرا شده و نهایتا با اجرای دو لایه آسفالت در عرض استاندارد جاده اصلی، کیفیت سرویس و سازه جاده در حد مطلوب خواهد بود.

وثوقی اجرای پروژه پل عنبرلو در سه‌راهی عنبرلو و در مسیر راه فرعی پارس‌آباد به شهر مغانسر واقع شده با پیشرفت 70 درصدی از دیگر پروژه های مهم راهداری دانست وخاطرنشان کرد: پروژه پل عنبرلو در سه‌راهی عنبرلو و در مسیر راه فرعی پارس‌آباد به شهر مغانسر واقع شده که این سه‌راهی ضمن اتصال شهر پارس‌آباد، روستاهای محمودآباد طالقانی، تکله‌کندی و عباس‌آباد را نیز به مغانسر متصل می‌کند.

عضو شورای اداری استان اردبیل افزود: به‌خاطر تصادفات زیاد در محل مذکور از سال ۹۸، تعریض زهکش به‌ طول ۱۰ متر، به ارتفاع ۴ متر و به دهانه ۵ متر و همچنین اصلاح واریانت جدید به طول ۲۰۰ متر، به عمق ۳ متر و به عرض ۱۲ متر اجرا شده است.

وی با اشاره به اجرای شمع‌ها و دیوار برگشتی زهکش این پروژه به طول ۷۰ متر و به ارتفاع ۵ متر خاطرنشان کرد: ادامه عملیات اجرای پل با تیر دال فلزی به عرض ۱۰ متر و به دهانه ۲۴ متر در حال انجام است که تاکنون جهت احداث و تعریض پل عنبرلو و بهسازی آن ۱۲ هزار میلیون ریال هزینه شده و برای تکمیل آن جهت افتتاح در هفته دولت سال جاری مبلغ ۱۰ هزار میلیون ریال اعتبار مورد نیازدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا