• شنبه 23 بهمن 1400 :: 07:56

معاون اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان اردبیل گفت: ۵۰ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل آماده بهره‌برداری است که با تامین اعتبار برای نصب گاردریل و سایر تجهیزات و علایم هشداردهنده، می‌توان این بزرگراه‌ها را به بهره‌برداری رساند.

جاده بزرگراه

بهره برداری از 50کیلومتر بزرگراه در اردبیل


علی یوسف‌زاده اظهار کرد: ۵۰ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل آماده بهره‌برداری است که با تامین ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای نصب گاردریل و سایر تجهیزات و علایم هشداردهنده، می‌توان این بزرگراه‌ها را به بهره‌برداری رساند.

وی افزود: ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای احداث ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل برآورد می‌شود که انتظار می‌رود در سال‌های آینده با تامین تدریجی این منابع، توسعه بزرگراه‌های استان انجام شود.

معاون مهندسی ساخت اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان اردبیل ادامه داد: احداث تونل دوم حیران با پیشرفت مناسب در حال انجام بوده و تاکنون دو سوم این تونل حفاری شده است و اتصال نیر به سراب در قالب بزرگراه نیز در دست اجرا بوده که ۱۵ کیلومتر آن در محدوده استان اردبیل قرار دارد.

اولویت اصلی توسعه بزرگراه‌ها محور اردبیل – سرچم است

یوسف‌زاده اولویت اصلی توسعه بزرگراه‌ها را محور اردبیل – سرچم به طول ۱۷۸ کیلومتر اعلام کرد و گفت: بخشی از این بزرگراه به زیر بار ترافیک رفته و باقی مسیر از هر دو طرف اردبیل و سرچم شروع شده و با تامین اعتبار به‌صورت ملی و فاینانس بانک، این پروژه در سال‌های آینده به سرانجام می‌رسد.

تنها در محدوده تونل‌ها و سربالایی که ۴۳ کیلومتر از این مسیر را شامل می‌شود، مطالعات در حال انجام است تا توسعه بزرگراه در این محدوده نیز به پیمانکار سپرده شود.

وی بیان کرد: در جنوب استان اردبیل راه اصلی کلور – درام در ۲ قطعه در حال انجام است و پیمانکاران سعی دارند تا هر چه سریع‌تر این مسیر ارتباطی را آماده بهره‌برداری نمایند.

اجرای پروژه‌های مختلف بزرگراهی در شمال استان اردبیل

معاون مهندسی ساخت اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان اردبیل افزود: در شمال استان محور اردبیل – مشگین شهر، سه‌راهی صحرا – رضی – امیرکندی – گرمی، ورودی ۵ کیلومتر شهر گرمی و اتصال این مسیر از گرمی به بیله‌سوار با تلاش پیمانکاران در حال انجام است.

یوسف‌زاده بیان کرد: ۲۰ کیلومتر از پروژه بزرگراهی پارس‌آباد به سربند در مرحله آسفالت‌ریزی لایه دوم بوده و ۴۰ کیلومتر نیز از سه‌راهی سربند تا مشگین‌شهر، با تلاش پیمانکار بومی و استقرار ماشین‌آلات در مرحله اجرایی قرار گرفته است.


غروب جاده

بهره برداری از 50کیلومتر بزرگراه در اردبیلدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا