• یکشنبه 28 شهریور 1400 :: 07:40

سرپرست فرمانداری خلخال گفت: میانگین نرخ بیکاری در این شهرستان به علت عملیاتی نشدن مطلوب سرمایه‌گذاری‌ها و نیز پرداخت نشدن تسهیلات توسط بانک‌ها دوبرابر میانگین نرخ بیکاری در کشور است.

بیکاری کارگران

به گزارش ایرنا ، ،مسعود یگانه روز شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری خلخال اعلام کرد: در حالی که نرخ بیکاری در کشور ۱۲.۲ درصد اعلام شده نرخ بیکاری در خلخال ۲۲.۴ درصد است.

وی افزود: در سال گذشته از مجموع هزار و ۶۲۱ سهم ایجاد اشتغال منظور شده برای این شهرستان ، ایجاد ۸۱۷ فرصت شغلی جدید محقق شده و این میزان ۵۰ درصد سهم در نظر گرفته شده ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در سال ۱۳۹۹ است.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری خلخال گفت: در نیمه اول سال جاری هم از مجموع هزار و ۵۲۹ تعهد ایجاد اشتغال این شهرستان تنها ایجاد ۵۹ مورد فرصت شغلی جدید محقق شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰۰ پست خالی در ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی این شهرستان وجود دارد، بیان کرد: در کنار کاهش میزان جذب و استخدام دستگاه‌های دولتی، عدم پرداخت بموقع تسهیلات اعتباری منظور شده برای اجرای طرح‌های تولیدی ،صنعتی و خدماتی اشتغال‌زا نیز از جمله عوامل موثر در بالا رفتن نرخ بیکاری خلخال در مقایسه با نرخ بیکاری کشور است.

بیکاری

سرپرست فرمانداری خلخال تاکید کرد: دستیابی به اهداف توسعه اشتغال ،کاهش روند مهاجرت از این شهرستان ناشی از بیکاری و حرکت افراد جویای کار به سمت مناطق دیگر کشور نیازمند همکاری بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات بموقع بانکی برای اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی و حمایت از سرمایه‌گذاران طرح‌های اشتغال‌زا در این منطقه است.

وی اظهارکرد : امسال تاکنون هیچ‌گونه تسهیلات بانکی به مجریان و متقاضیان طرح‌های اشتغال‌زای این شهرستان از سوی بانک‌های عامل پرداخت نشده است.

یگانه اضافه کرد: تداوم بی‌مهری از سوی بانک‌های عامل به سرمایه‌گذاران مجری طرح‌های اقتصادی خلخال موجب توقف اجرای این طرح‌ها و عدم تمایل دیگر سرمایه‌گذاران راغب به سرمایه‌گذاری در بخش تولید و اشتغال این منطقه خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا