• پنج‌شنبه 01 مهر 1400 :: 01:52

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: مطالعه ایجاد خوشه صنعتی مبلمان که از سال گذشته آغاز شده بود، به زودی در استان اردبیل پیاده سازی و آغاز به کار خواهد کرد.

کارخانه شهرک صنعتی

 

محمد اهلی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: خوشه های صنعتی نقش محوری و اساسی در سیاست های اقتصادی و صنعتی کشورهای توسعه یافته ایفا می کنند که بر این اساس اجرای خوشه های صنعتی به عنوان یکی از مأموریتهای اصلی شرکت شهرک های صنعتی قرار دارد.

اهلی ادامه داد: خوشه های صنعتی با مشارکت و همکاری واحدهای تولیدی، دولت و دانشگاه و با هدف تقويت ارتباط، شبكه سازي و همكاري اعضاي خوشه با یکدیگر در مناطق مختلف جغرافیایی شکل می گیرند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل افزود: در حال حاضر سه خوشه صنعتی فرش، پلاستیک و لبنیات در سطح استان وجود دارند که خوشه مبلمان به عنوان چهارمین خوشه ای خواهد بود که در مهر ماه سال جاری و با راهبری شرکت شهرکهای صنعتی، در استان اردبیل شروع به کار خواهد کرد.

اهلی آغاز به کار این خوشه صنعتی را در جهت تقويت ارتباط صنایع مبلمان بسیار کارگشا دانست و افزود: با توجه به اینکه خوشه های صنعتی نقش بسيار مهمي در افزایش تولید و هم افزایی صنایع با یکدیگر دارند، ایجاد این خوشه منجر به افزایش راندمان تولید، تسهیل بازار فروش و خرید مواد اولیه صنایع مبلمان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *