• شنبه 03 مهر 1400 :: 07:25

مسئول دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان اردبیل از اعطای تسهیلات کم‌بهره برای رونق بازار کار تعدادی از متقاضیان طرح مشاغل خانگی خبرداد.

فرش و قالیچه

میثم ضارب‌نیا در بازدید از کارگاه خیاطی لباس عروسک در اردبیل افزود: تعدادی از متقاضیان طرح مشاغل خانگی با استعداد و علاقه‌مند به فعالیت هستند که به‌دلیل نداشتن سرمایه نتوانسته‌اند کسب و کار خود را رونق بخشیده و از منافع آن بهره‌مند شوند.

وی ارائه تسهیلات کم‌بهره را راهی برای کمک به اشتغال‌زایی این افراد دانست و گفت: دوخت لباس عروسک از جمله هنرهای سنتی و بومی اردبیل و نیازمند تخصص و مهارت بالایی است که در صورت حمایت مناسب از این حرفه، می‌تواند با ایجاد فرصت کسب و کار به درآمدزایی مناسب کمک کند.

ضارب‌نیا افزود: متاسفانه واردات عروسک‌های خارجی به کشور مانع بزرگی در شکوفایی هنر خیاطی لباس عروسک در کشور است و فعالان این عرصه با توجه به سرمایه پایین امکان رقابت در این بازار را ندارند.

وی گفت: دبیرخانه طرح توسعه مشاغل خانگی اردبیل با جدیت به دنبال مساعدت در گسترش فعالیت‌های کارگاه‌های تولیدی لباس عروسک و ارائه تسهیلات کم‌بهره جهت حمایت از این هنر بومی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *