• شنبه 03 مهر 1400 :: 07:50

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت:این استان از نظر شاخص توسعه بزرگراهی عقب مانده و برای جبران این عقب ماندگی ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در نقاط مختلف استان احداث می‌شود.

راه سازی Road Construction

محبوب حیدری افزود: هر سال در این استان ۶۰ کیلومتر و تا پنج سال آینده در مجموع ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه با هدف ایمن سازی راه‌های اصلی احداث می‌شود.

وی اظهار کرد:با آغاز طرح‌های مختلف و ۲۰ برابر شدن اعتبارات تخصیصی بویژه اختصاص ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار توسعه بزرگراه‌ها در این استان محقق خواهد شد.

حیدری ادامه داد: برای توسعه بزرگراه‌ها از ظرفیت ماده ۵۶ بودجه و فاینانس بانکی استفاده شده بطوریکه با همکاری بانک مسکن اعتبار پروژه جاده کلور – درام خلخال و با همکاری بانک صادرات اعتبار مورد نیاز پروژه بزرگراه اردبیل – سرچم تامین شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه هم‌اکنون ۹ پروژه بزرگراهی در این استان در دست اجراست افزود:این پروژه‌ها بتدریج تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهند رسید.

غلتک راهسازی

وی افزود: در تمامی شهرستان‌های استان به‌جز شهرستان‌های تازه تاسیس، عملیات اجرایی بزرگراه شروع شده است و با اتمام آنها شاهد ایمنی جاده‌ها خواهیم شد.

حیدری با بیان اینکه ۵۳۶ کیلومتر از راه‌های اصلی استان دارای ردیف ملی است، افزود: در سال ۹۶ مقدار ۴۲۷ کیلومتر از راه‌های استان پیوست بودجه داشت که این رقم در سه سال اخیر به ۵۳۶ کیلومتر رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه جاده اردبیل – سرچم به طول ۱۷۷ کیلومتر تا سه سال آینده به بزرگراه تبدیل می‌شود، اظهارکرد: ۴۲ کیلومتر باقیمانده از مسیر اردبیل – سرچم نیز در حال مطالعه است و تا سه سال آینده اجرا خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا