• سه‌شنبه 16 آذر 1400 :: 05:02

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: استخراج معادن از محدوده جنگل فندقلو در حوزه استحفاظی استان اردبیل به هیچ وجه صحت ندارد.

جنگل

خبرنگار: مینا مرادزاده


محمد قلیزاده با اشاره به اینکه پایش جنگل فندقلو مستمر انجام می‌شود و مردم باید هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی را اطلاع دهند، اظهار کرد: پایش جنگل فندقلو با نصب دوربین با قدرت زوم بالا و دید در شب و راه اندازی سیستم مانیتورینگ مستمر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در محدود جنگل فندقلو هیچگونه فعالیت برای استخراج معادن وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با توجه به پوشش گیاهی بالا و اهمیت حفظ و حراست از جنگل فندقلو پایش مستمر از جنگل در دستور کار قرار دارد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل ادامه داد: استخراج معادن از محدود جنگل فندقلو در حوزه استحفاظی استان اردبیل به هیچ وجه صحت ندارد و در همین راستا عرصه برای متصرفین روز به روز تنگ خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل ادامه داد: برای حفظ و حراست از اراضی ملی از مردم انتظار داریم هرگونه دخل و تصرف در اراضی را به شماره‌های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ اطلاع دهند و در حفاظت انفال و اراضی ملی و جنگل به ما کمک کنند.

قلیزاده به کنترل‌های میدانی اراضی ملی تاکید کرد و به بهره‌گیری از فناوری‌های روز از جمله نصب دوربین با قدرت زوم بالا و دید در شب، راه اندازی سیستم مانیتورینگ اشاره و بیان کرد: بهره گیری از پهپاد برای پایش اراضی در مناطق صعب العبور و کنترل تغییرات اراضی به صورت مستمر و دوره‌ای در دستور کار منابع طبیعی استان است.

وی اضافه کرد: مساحت جنگل‌های واقع در حوزه شهرستان نمین مجاور با استان گیلان در حدود ۱۰ هزار هکتار و ادامه جنگل‌های هیرکانی شمال بوده که این جنگل‌ها درعرصه سرزمینی استان اردبیل به صورت جنگل‌های حفاظت شده قرار دارد و جوازی برای قطع اشجار و تهیه الوار داده نمی‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل در پایان گفت: درراستای احیا جنگل‌های فندقلو در محدوده اردبیل تولید بذر و نهال فندق جزو برنامه‌های اصلی ماست.


معدن شن و ماسه

تکذیب خبر استخراج مواد معدنی از فندقلودیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا