• سه‌شنبه 16 آذر 1400 :: 05:02

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: استخراج معادن از محدوده جنگل فندقلو در حوزه استحفاظی استان اردبیل به هیچ وجه صحت ندارد.

جنگل

خبرنگار: مینا مرادزاده


محمد قلیزاده با اشاره به اینکه پایش جنگل فندقلو مستمر انجام می‌شود و مردم باید هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی را اطلاع دهند، اظهار کرد: پایش جنگل فندقلو با نصب دوربین با قدرت زوم بالا و دید در شب و راه اندازی سیستم مانیتورینگ مستمر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در محدود جنگل فندقلو هیچگونه فعالیت برای استخراج معادن وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با توجه به پوشش گیاهی بالا و اهمیت حفظ و حراست از جنگل فندقلو پایش مستمر از جنگل در دستور کار قرار دارد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل ادامه داد: استخراج معادن از محدود جنگل فندقلو در حوزه استحفاظی استان اردبیل به هیچ وجه صحت ندارد و در همین راستا عرصه برای متصرفین روز به روز تنگ خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل ادامه داد: برای حفظ و حراست از اراضی ملی از مردم انتظار داریم هرگونه دخل و تصرف در اراضی را به شماره‌های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ اطلاع دهند و در حفاظت انفال و اراضی ملی و جنگل به ما کمک کنند.

قلیزاده به کنترل‌های میدانی اراضی ملی تاکید کرد و به بهره‌گیری از فناوری‌های روز از جمله نصب دوربین با قدرت زوم بالا و دید در شب، راه اندازی سیستم مانیتورینگ اشاره و بیان کرد: بهره گیری از پهپاد برای پایش اراضی در مناطق صعب العبور و کنترل تغییرات اراضی به صورت مستمر و دوره‌ای در دستور کار منابع طبیعی استان است.

وی اضافه کرد: مساحت جنگل‌های واقع در حوزه شهرستان نمین مجاور با استان گیلان در حدود ۱۰ هزار هکتار و ادامه جنگل‌های هیرکانی شمال بوده که این جنگل‌ها درعرصه سرزمینی استان اردبیل به صورت جنگل‌های حفاظت شده قرار دارد و جوازی برای قطع اشجار و تهیه الوار داده نمی‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل در پایان گفت: درراستای احیا جنگل‌های فندقلو در محدوده اردبیل تولید بذر و نهال فندق جزو برنامه‌های اصلی ماست.


معدن شن و ماسه

تکذیب خبر استخراج مواد معدنی از فندقلودیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا