• پنج‌شنبه 08 مهر 1400 :: 12:48

عزیزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: در نیمه اول امسال بیش از ۶۸ هزار تن محصولات کشاورزی از طریق گمرک و پایانه مرزی بیله‌سوار صادر شده است.

بندر صادرات و واردات کالا

عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار بازار، اظهار کرد: با هماهنگی گمرک کشور مقابل، صادرات محصولات صنعتی، کشاورزی و محصولات صنایع تبدیلی به کشور آذربایجان در حال انجام است که در نیمه اول سال فرآیند صادرات با قوت و قدرت به پیش رفته است.

وی تصریح کرد: ۵۰ هزار تن از محصولات کشاورزی صادر شده مربوط به سیب‌زمینی است که با آغاز برداشت این محصول روند صادرات رو به رشد است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: ۱۸ هزار تن از محصولات کشاورزی صادر شده مربوط به سایر محصولات زراعی، باغی و لبنی بوده که از طریق گمرک بیله‌سوار به کشور همسایه صادر شده است.

عزیزی افزود: در حال حاضر روزانه ۳۰ تا ۴۰ کامیون به میزان ۷۵۰ تن سیب‌زمینی به آذربایجان ارسال می شود که در تلاش هستیم این روند صادرات سیب‌زمینی را با توجه به قیمت‌گذاری مناسب افزایش دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: از طریق گمرک آستارا شرایطی برای تردد کامیون‌های یخچال‌دار در گمرک بیله‌سوار فراهم آمده به طوری که ۱۰۰ دستگاه کامیون یخچال‌دار از طریق این گمرک به آذربایجان اعزام شدند تا صادرات محصولات متنوع را انجام دهند.

عزیزی اضافه کرد: فعالیت خوبی را در گمرک بیله‌سوار شاهد هستیم و تلاشمان بر این است تا با تعامل و ارتباط دوسویه با آذربایجان بتوانیم روند صادراتی را در نیمه دوم امسال نیز تقویت کنیم.

وی به آغاز فصل زراعت پاییزه در مغان اشاره کرد و ادامه داد: از آنجایی که شهرستان بیله‌سوار یکی از قطب‌های اصلی تولید محصولات زراعی در سطح استان است، سعی بر هماهنگی بیشتر با کشاورزان با رعایت الگوی کشت و توجه به زراعت محصولات کم آب‌بر است که در این زمینه تأکید بر تولید محصول استراتژیک گندم و دانه‌های روغنی بوده تا آب کمتری را مصرف کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی در تلاش است تا با توجه به شرایط خشکسالی الگوی کشت مناسب را به کشاورزان ارائه کند تا زمینه کشت و زرع مناسب و مطلوب را شاهد باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا