• پنج‌شنبه 08 مهر 1400 :: 12:50

احمدی، کارشناس بخش گردشگری گفت: زمینه توسعه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان اردبیل باید فراهم شود.

شورابیل اردبیل

موسی احمدی با بیان اینکه گردشگری می تواند محور توسعه استانی باشد گفت: قطعا توجه به صنعت گردشگری می تواند توسعه ای پایدار ایجاد کند.

کارشناس بخش گردشگری اظهار کرد: ایجاد اشتغال و در آمد ارزی، افزایش در آمد سرانه و گرفتن سهم مناسب از بازار گردشگری بین المللی از جمله علل نیاز به توسعه گردشگری است.

وی با اشاره به مشکلات حوزه گردشگری در دوران کرونایی اظهار کرد: توسعه بدون حضور بخش خصوصی اتفاق نخواهد افتاد بنابراین باید برای دوران پساکرونا، همه ظرفیت ها در راستای احیا و توسعه صنعت گردشگری به کار گرفته شود.

احمدی با بیان اینکه باید زمینه توسعه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان اردبیل فراهم شود گفت: وقوع یک بحران، نباید باعث ایستایی و سکون گردشگری شود بلکه باید تلاش شود تا مسیر و راه برون رفت از بحران، شناسایی و موانع پیش روی توسعه گردشگری برداشته شود.

کارشناس بخش گردشگری اظهار کرد: احیای صنعت گردشگری در پساکرونا باید بر مبنای توسعه پایدار مورد توجه باشد گفت: صنعت گردشگری صنعتی کم هزینه است که می تواند بازدهی قابل توجه در بازه زمانی کوتاه مدت داشته باشد.

وی با اشاره به اقامتگاه های بوم گردی ایجاد شده در استان اردبیل در طی سالهای اخیر گفت: بی شک انجام برخی اقدامات در راستای اعتماد سازی برای رعایت پروتکل های بهداشتی، می تواند زمینه حضور گردشگران بالاخص گردشگران داخلی را فراهم سازد.

کارشناس بخش گردشگری با بیان اینکه توسعه صنعت گردشگری نیازمند هم‌افزایی همه ارکان مرتبط با این صنعت است اظهار کرد: بی شک بحران کرونا تمام می شود و نیاز است از هم اکنون بسترهای توسعه ای این صنعت در استان مورد توجه جدی قرار بگیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا